• ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۱
  • خبرنگار: hoseini
  • کد خبر: 4003
علی وقف چی

رئیس فراکسیون فرش و صنایع دستی مجلس از ضرورت سرمایه گذاری در بخش فرش دستباف در کشور خبر داد و گفت: دولت و مجلس باید حمایت های لازم را بعمل آورند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران(عصرفرش)، به نقل از بولتن نیوز، علی وقف چی نماینده زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به چالش های پیش روی تولید فرش دستباف در کشور گفت: متاسفانه در کشور ما فرش دستباف آن طور که باید جایگاه واقعی خود را پیدا نکرده است و این جایگاه می بایست تقویت شود.

وی با تاکید بر تعریف جایگاه سازمانی فرش در کشور اظهار داشت: باید با کار کارشناسی و بهره گیری از نظرات نخبگان و صاحب نظران، به ارتقای جایگاه فرش ایران کمک کرد و همه مسئولین از جمله مجلس و دولت هم باید حمایت های لازم را بعمل آورند.

وی ضرورت کاهش وابستگی درآمد کشور به نفت را یادآور شد و گفت: تولید فرش ایرانی و صادرات آن بهترین جایگزین فروش نفت خواهد بود.

رئیس فراکسیون فرش و صنایع دستی مجلس با بیان اینکه مسئولین بخصوص مسئولین دولتی وظایف سنگینی در حمایت از فرش ایرانی و تولید کنندگان دارند، افزود: همچنین متولیان بخش خصوصی باید در توسعه کارگاههای تولیدی و سرمایه گذاری اقدامات لازم را بعمل آورند.

وقف چی حضور فعال تولید کنندگان ایرانی در نمایشگاههای فرش در خارج از کشور را یکی از راهکارهای رونق فرش ایرانی دانست و افزود: استانداردسازی مواد اولیه از جمله رنگ، توجه به ارتقای کیفیت تولیدات و ... می تواند در افزایش صادرات و رونق تولید داخلی موثر باشد.

وی با اشاره به نامگذاری امسال بعنوان سال رونق تولید گفت: حمایت از تولید کنندگان فرش دستباف در راستای اجرای فرامین مقام معظم رهبری، ایجاد اشتغال، مقابله با بیکاری و افزایش درآمد کشور است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =