• ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۰
  • خبرنگار: hoseini
  • کد خبر: 4012
نساجی

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان یزد با اشاره به راه اندازی خوشه زیلو و گردشگری در این شهرک، خاطرنشان کرد: بیش از ۲۴ هزار نفر در شهرک‌های صنعتی یزد مشغول به کار هستند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران(عصرفرش)، به نقل از فارس از یزد، سید علی عزالدینی هم اکنون در نشست خبری در سالن آمفی تئاتر شهرک صنعتی یزد، با بیان اینکه استان یزد ۳۱ شهرک صنعتی دارد که مشتمل بر ۱۴ شهرک صنعتی و ۱۷ ناحیه صنعتی با مساحت ۶ هزار و ۷۰۶ هکتار است گفت: در گذشته رویکرد این شهرک‌های صنعتی در استان آماده سازی زیرساخت‌های عرصه تولید و زیربناها بود اما به این شهرک وظایف جدیدی محول شده که بتواند صنایع کوچک، توسعه خوشه‌های کسب و کار و توانمند سازی کارکنان شرکت‌های مختلف و یکسری مسائل دیگر را دنبال کند.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان یزد اشتغال صنایع کوچک را کمتر از ۵۰ نفر عنوان کرد و افزود: ۹۰ درصد واحدهای مستقر شده در شهرک‌های صنعتی یزد صنایع کوچک و متوسط هستند.

وی با بیان اینکه ۲۴ هزار نفر در واحدهای کوچک و متوسط شهرک صنعتی یزد فعالیت دارند ادامه داد: در شهرک صنعتی یزد ۱۸ خوشه کسب و کار شناسایی شده که ۵ خوشه نساجی، کاشی و سرامیک، سنگ، محصولات کنجدی و طلا و جواهر در حال فعالیت هستند.

عزالدینی با بیان اینکه فعالیت جدی در خوشه زیلو در دستور کار است اضافه کرد: با توجه به ثبت جهانی یزد، خوشه گردشگری نیز در دستور قرار دارد و این فعالیت به صورت جدی دنبال خواهد شد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان یزد در ادامه به نصب تصفیه خانه در تعدادی از شهرک‌ها اشاره و خاطرنشان کرد: برای این کار هزینه‌های زیادی هم شده و آب فاضلاب برخی از واحدهای صنعتی تصفیه شده و سپس به فضای سبز تزریق می‌شود و همچنین برخی از شرکت‌ها به صورت غیرمجاز اقدام به تخلیه آب‌های صنعتی نامطلوب خود به بخش‌های مختلف از سطح استان می‌کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =