بهرامی

چهاردهمین کمیسیون تخصصی صنایع دستی، فرش و گردشگری با حضور نمایندگان بانک توسعه تعاون و سازمان صنایع دستی و گردشگری در اتاق تعاون ایران برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران(عصرفرش)، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی اتاق تعاون ایران، چهاردهمین کمیسیون تخصصی صنایع دستی، فرش و گردشگری با حضور نمایندگان بانک توسعه تعاون و سازمان صنایع دستی و گردشگری در اتاق تعاون ایران برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتاق تعاون ایران، عبداله بهرامی رئیس کمیسیون صنایع دستی، فرش و گردشگری با اشاره به دستورات چهاردهمین نشست کمیسیون تخصصی صنایع دستی، بیان داشت: در این نشست نمایندگان بانک توسعه تعاون و سازمان صنایع دستی و گردشگری حضور داشتند و به سوالات و ابهامات اعضای کمیسیون پاسخ گفتند.

گفتنی است، در چهاردهمین نشست تخصصی کمیسیون صنایع دستی، نحوه اجرای قانون اشتغال روستایی و عشایری در حوزه صنایع دستی و آسیب شناسی دسترسی به بازارهای داخلی و خارجی صنایع دستی، بررسی شد.

بهرامی گفت: ۱۲۰۰ میلیارد تومان از بودجه برای تسهیلات اشتغال پایدار روستایی در حوزه  فرش و صنایع قرار بود اختصاص یابد که از این میزان حدود ۱۰ درصد تاکنون اختصاص یافته است.

بهرامی عدم بهره مندی از این مزیت را ناشی از مشکلات تعاونی ها در خصوص  تامین وثیقه، مباحث ساختاری، نبود میز خدمت در ادارات کل، عدم حمایت ادارات بازرگانی و تعاون در کمیته های اشتغال از طرح های تعاونی ها و اتحادیه های فرش دستباف و صنایع دستی و وضعیت سامانه کار با توجه به قطع مکرر این سامانه عنوان کرد .

رئیس کمیسیون صنایع دستی اتاق تعاون بیان داشت: قرار است که در مرحله پنجم اختصاص بودجه مذکور برای اشتغال پایدار مبلغ قابل توجهی در حوزه  فرش و صنایع دستی اختصاص یابد و فعالان حوزه باید تلاش بیشتری برای  ارائه طرح ها و اخذ اعتبار انجام دهند.

وی ادامه داد: در بخش دیگری از این نشست، ارتباط بین اتحادیه صنایع دستی و میراث فرهنگی بررسی و مقرر شد که جلسه بعد در دفتر معاونت صنایع دستی برگزار شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =