• ۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۳
  • خبرنگار: hoseini
  • کد خبر: 4046
روز اول نمایشگاه

وزیر صنعت مهم ترین مشکل صنعت فرش را تامین مواد اولیه دانست وافزود: بخشی از این مشکل مربوط به بازار داخل است که با هماهنگی حل می شود و برای حل مشکل واردات مواد اولیه نیز در حال رایزنی هستیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران(عصرفرش)، صبح امروز وزیر صمت طی مراسمی بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی فرش کشور را افتتاح کرد. محمدرضا رحمانی در بازدید از نمایشگاه فرش در جمع خبرنگاران با اشاره به تحریم‌های اعمال شده بر علیه فرش دستباف ایران گفت: تحریم‌ها به طور طبیعی بخشی از مشتریان فرش دستباف را که به صورت مستقیم این کالا را خریداری می‌کردند، کاهش داده اما نکته مهم این است که فرش در دنیا به نام ایران شناخته شده و این هنر اصیل ایرانی مشتریان خاص خود را دارد. برند فرش دستباف ایران آنچنان است که علیرغم محدودیت‌های بین‌المللی همچنان این کالا صادرات می‌شود و مشتریان بین‌المللی خود را دارد. تحریم‌های آمریکا نتوانسته بازار فرش دستباف ایران را به طور کامل تحت‌الشعاع قرار دهد.

«رضا رحمانی» در حاشیه بازدید از بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی فرش گفت: یکی از در خواست های تولیدکنندگان و صادرکنندکان فرش دستباف، افزایش مهلت بازگشت ارز حاصل از صادرات بوده و در این ارتباط  از بانک مرکزی درخواست شده تا این بازه زمانی از هفت به ۱۲ ماه افزایش پیدا کند.

وزیر صنعت همچنین مهم ترین مشکل صنعت فرش را تامین مواد اولیه دانست وافزود: بخشی از این مشکل مربوط به بازار داخل است که با هماهنگی حل می شود و برای حل مشکل واردات مواد اولیه نیز در حال رایزنی هستیم.

وی افزود: فرش ایرانی مشتریان خاص خود را دارد و با توقف صادرات فرش به آمریکا امکان بازاریابی جدید در شرق آسیا نیز وجود دارد که باید در تولیدات‌مان سلایق آن‌ها را در نظر بگیریم

خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران (عصرفرش) - ساراحسینی

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =