کاشان میزبان نمایشگاه ملی تخصصی و فن بازار فرش ماشینیکاشان میزبان نمایشگاه ملی تخصصی و فن بازار فرش ماشینی

کاشان قطب فرش ماشینی کشور به عنوان میزبان نمایشگاه ملی تخصصی و فن بازار فرش ماشینی وگل و گلاب و صنایع وابسته در نخستین نشست هم اندیشی اعضای ستاد اجرایی این نمایشگاه معرفی شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران(عصرفرش)، به نقل ازکمیته اطلاع رسانی نمایشگاه ملی تخصصی و فن بازار فرش ماشینی و گل و گلاب و صنایع وابسته، علی اکبر مرتضایی قهرودی، فرماندارکاشان  و نشست ستاد راهبری و سیاست گزاری این نمایشگاه گفت: فرش ماشینی کاشان و همچنین گل محمدی قیمت گذار واحد و مشخصی ندارد.

وی با انتقاد ازاینکه قیمت فرش در کاشان به عنوان قطب فرش ماشینی از مرحله تولید تا فروش آن در بازارهای پایتخت قیمت های متفاوتی دارد گفت: نداشتن قیمت واحد و مشخص برای فرش و گل محمدی به عنوان دوکالا و محصول استراتژیک منطقه یک دغدغه و چالشی تامل برانگیز است.

فرماندار کاشان، بر همدلی خوب و فراگیر اعضای ستاد و نهادهای مرتبط را در برگزاری این نمایشگاه ملی و تخصصی تاکید کرد و گفت: هدف از برگزاری این نمایشگاه پیوند ظرفیت منطقه ای کاشان با موقعیت ملی آن است.

مرتضایی نمایشگاه عرضه محصولات شهرستان کاشان به متقاضیان داخلی و بین المللی را عامل ایجاد انگیزه در ارتقاء کیفیت تولید دانست و افزود: برگزاری نمایشگاه در این سطح فرصتی برای تحقق اهداف شعار رونق تولید به شمار می آید

وی تصریح کرد: با هدف تنظیم بازار و عرضه مستقیم محصولات و کالاهای اساسی برنامه ریزی برای برپایی نمایشگاه دائمی در دستور کار قرار دارد که درآینده نزدیک محقق خواهد شد.

دکتر سعید ابریشمی راد، شهردار کاشان، نیز همکاری اعضای ستاد را در معرفی طراحان برتر و زبده برای ساخت و نصب المان فرش و گل سرخ در میدان ورودی شهر خواستارشد و گفت: اقتصاد کاشان از برکت فعالیت صنعت گران فرش و مشارکت بخش خصوصی با همه سختی ها و مشکلات آنها در این صنعت ارتزاق می کند.

مجید برازنده، رئیس اداره صنعت معدن و تجارت کاشان، در ادامه رونمایی از پوستر برگزاری نمایشگاه ملی تخصصی و فن بازار فرش ماشینی و گل و گلاب و صنایع وابسته را روز پنج شنبه هفتم شهریورماه در اتاق بازرگانی کاشان یادآورشد و گفت: کاشان در سال ۸۹ و ۹۰ تجربه موفق برگزاری دو نمایشگاه فرش را با وجود همه سختی های آن برای نخستین بار داشته است.

وی، با تاکید برصدور مجوز برگزاری دو نمایشگاه تخصصی و فن بازار فرش ماشینی و گل و گلاب و صنایع وابسته از سوی سازمان توسعه تجارت ایران برای کاشان به عنوان قطب صنعت فرش ماشینی کشور گفت: زمان و محل برگزاری این نمایشگاه ملی در روز رونمایی پوستر اطلاع رسانی خواهدشد.

برازنده، با اشاره به ایجاد مقدمات برگزاری نمایشگاه و صدور مجوزهای لازم از سال گذشته تاکنون گفت: اتاق بازرگانی کاشان و اداره صنعت، معدن و تجارت این شهرستان  تجربه برگزاری نمایشگاه علمی و صنعتی و اجرایی فرش ماشینی و گل و گلاب را در سال گذشته داشته است.

وی، با تاکید بر تشکیل و فعالیت کمیته های چندگانه  نمایشگاه در تهران و کاشان گفت: رایزنی های لازم از طریق سازمان توسعه تجارت ایران نیز برای همکاری رایزنان بازرگانی ایران در کشورهای خارجی با نمایشگاه درراستای استفاده از خلاقیت های به روز تکنولوژی نوین نیز انجام شده است.            

                                                

به گفته وی، برگزاری یک همایش ویژه در اواسط شهریور ماه پیش درآمد برگزاری نمایشگاه  و حضور فعال صنعتگران و تولیدکنندگان فرش و گل و گلاب در این نمایشگاه ملی تخصصی است.

برازنده، با تاکید بر اینکه برگزاری این نمایشگاه با هدف تمرکز زدایی از پایتخت در برگزاری نمایشگاه فرش و انطباق برگزاری نمایشگاه با ظرفیت ها و  قطب آن صنعت و هنر و حرفه در منطقه کاشان است گفت: شناسایی ظرفیت منطقه ای کاشان و پیوند آن با پتانسیل های ملی از دیگر اهداف برگزاری نمایشگاه است.

مهندس حجازی، به عنوان نماینده صنعتگران تولید گلاب نیز در این نشست با تقدیر از مجریان این طرح برگزاری نمایشگاه تخصصی فرش و گل و گلاب به عنوان شاخص اصلی اقتصاد منطقه و دو نماد مطرح این شهرستان را در سطح ملی و بین المللی فرصت مغتنمی برای شناسایی این دو پتانسیل ویژه کاشان برشمرد.

وی، تعامل و سازماندهی گلابگیران صنعتی و سنتی را در این نمایشگاه فرصت ویژه ای برای آنها دانست و گفت: خروجی نمایشگاه باید برای دو قشر بازدید کننده و صنعتگران رضایت آمیز، سازنده و تاثیرگذار باشد.

شایان ذکر است: نخستین نشست هم اندیشی نمایشگاه ملی تخصصی و فن بازار فرش ماشینی وگل و گلاب و صنایع وابسته با حضور فرماندارکاشان، شهردار کاشان، رئیس اداره صنعت معدن و تجارت کاشان، نماینده انجمن گلاب، نماینده اتاق بازرگانی صنایع و کشاورزی کاشان، نمایندگان مرکز تحقیقات فرش ماشینی دانشگاه آزاد، رییس اتحادیه گلاب و حامیان مالی نمایشگاه در فرمانداری کاشان برگزارشد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =