• ۱۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۶
  • خبرنگار: hoseini
  • کد خبر: 4109
طرح ملی

در گام نخست این طرح ملی ، دو نمایشگاه بین‌المللی فرش که دو رویداد مهم سال در حوزه دستباف و ماشینی محسوب می‌گردد پوشش داده می‌شود. سپس در گام دوم به بررسی چالش‌های پیش‌رو و راه‌حل آن با محوریت استارتاپ‌ها و فن‌آوری دیجیتال پرداخته خواهد شد که این امر مستلزم تشکیل کارگروه‌هایی با حضور فعال بخش خصوصی می‌باشد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران(عصرفرش)، پرونده بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی فرش دستبافت ایران با همه محاسن و معایبش در حالی بسته شد که سوالات زیادی را بی پاسخ گذاشت. مهمترین سوالی که در ذهن فعالان فرش دستباف کشور بی پاسخ مانده این است که آیا باید همچنان منتظر معجزه‌ای از سوی متولیان این هنر-صنعت ایرانی و مسئولان دولتی باشند یا اینکه باید یکبار برای همیشه دل از این حمایت‌ها بشویند و برای برخاستن، دست بر زانوی خویش بگذارند تا "فرش ایران" دوباره کمر راست کند.
بنظر می‌رسد در شرایط حاضر سیاسی و اقتصادی کشور، راه دوم باوجود تمام مشقت‌هایی که برای آن پیش‌بینی میشود، در میان‌مدت و بویژه بلندمدت راه‌حل مناسبتری‌ست. علاوه بر موارد فوق، رکود حاکم بر بازار فرش ایران اعم از دستباف و ماشینی که به دلایلی از جمله کاهش توان خرید عموم، اشباع بازار داخل، تحولات سیاسی و غیره اتفاق افتاده است، نشان می‌دهد که صنعت فرش و کفپوش ایران نیازمند یک تحول و پوست‌اندازی اساسی‌ست تا بتواند با تسخیر مجدد بازارهای جهانی، جایگاه سابق خود را بازیابد.
به همین منظور، با ابتکار و پشتیبانی "عصرفرش" طرح ملی حمایت از فرش ایران شکل گرفت. در گام نخست این طرح ملی ، دو نمایشگاه بین‌المللی فرش که دو رویداد مهم سال در حوزه دستباف و ماشینی محسوب می‌گردد پوشش داده می‌شود. سپس در گام دوم به بررسی چالش‌های پیش‌رو و راه‌حل آن با محوریت استارتاپ‌ها و فن‌آوری دیجیتال پرداخته خواهد شد که این امر مستلزم تشکیل کارگروه‌هایی با حضور فعال بخش خصوصی می‌باشد.
"عصرفرش" آماده دریافت نظرات و پیشنهادات همه فعالان فرش ایران برای پیشبرد طرح ملی حمایت از فرش ایران میباشد. علاقمندان میتوانید برای همکاری در این طرح ملی با آیدی تلگرامی
@AsreFarsh_Admin
در ارتباط باشید.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =