• ۲۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۰
  • خبرنگار: hoseini
  • کد خبر: 4132
دستباف

بخش ارشق از توابع مشگین‌شهر که به شهر فرش و بافته‌های داری مشهور است با تدبیر و تلاش مسئولان و اهالی در گذر از محرومیت قرار گرفته و امیدوار به توسعه و پیشرفت روزافزون است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران(عصرفرش)، به نقل ازایسنا، منطقه اردبیل، در سفری که به منطقه ارشق از توابع مشگین‌شهر داشتیم در کنار همه کمبودها و نارسائی‌ها به ویژه صدای العطشی که در روستاهای این بخش به گوش می‌رسد، تلاش و همتی واقعی در عمران و آبادانی این منطقه به چشم آمد که بخشدار ارشق در حوزه‌های مختلف به سوالات و گله‌مندی‌های مردم پاسخ داد.


ظاهر نوری با اشاره به خشک شدن برخی از منابع آب در این بخش و تلاش برای تامین آب روستاهای متعدد از چشمه‌ها و قنات این بخش به ویژه منطقه رحیم‌بیگلو اظهار کرد: به رغم خشک شدن بسیاری از منابع سطحی آب، چاه‌ها و قنوات همچنان ۸۵ روستا از آب این چشمه گوارا استفاده می‌کنند و مسئولان شهرستان قول داده‌اند تا از طریق سد سبلان آب روستاهای مختلف را تامین کنند.

وی در مورد ثبت ۱۰ اثر تاریخی و باستانی این شهر در فهرست آثار ملی از مجموع ۱۰۴ اثر و بنای تاریخی واقع در این منطقه خاطرنشان کرد: در این زمینه با همکاری میراث فرهنگی فعالیت‌های گسترده‌ای آغاز شده که قطعا به ثبت آثار بیشتر کمک خواهد شد.

بخشدار ارشق یکی از نتایج خوب توسعه منطقه را آغاز مهاجرت معکوس به سمت رضی و ارشق و حضور سرمایه‌گذاران در حوزه‌های مختلف اعلام کرد و گفت: ما در این شهرستان ۲ هزار و ۵۰۰ بافنده فرش داریم و کارگاه‌های فرشبافی در این منطقه به صورت گروهی و انفرادی فعال هستند.

نوری از هزینه‌کرد ۱۲ میلیارد تومانی برای فعالیت‌های عمرانی و زیربنایی در این شهرستان خبر داد و بیان کرد: در هفته‌های گذشته و همزمان با ایام هفته دولت ۷ پروژه عمرانی با هزینه کرد ۱۵ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید و همچنان عمران و آبادانی این شهرستان در دستور کار است.
وی فعال شدن ناحیه صنعتی رضی و تلاش برای راه‌اندازی واحد تولید پوشاک و همچنین حضور سرمایه‌گذاران برای راه‌اندازی واحدهای مختلف را یادآور شد و تصریح کرد: در واحد تولید پوشاک که آخر امسال به بهره‌برداری می‌رسد، بیش از ۳۰۰ نفر فرصت اشتغال پیدا می‌کنند و در کنار آن با راه‌اندازی فازهای بعدی تا ۵۰۰ نفر فرصت اشتغال در این مجموعه تولیدی فراهم می‌آید.

بخشدار ارشق با قدردانی از حمایت ویژه استاندار اردبیل از ناحیه صنعتی رضی و فعالیت پنج واحد تولیدی در این مجموعه بیان کرد: تولید قطعات بتنی نیز با سرمایه‌گذاری ۸ میلیارد تومان در دستور کار قرار گرفته تا در این واحد تولیدی نیز در فازهای مختلف یک هزار و ۵۰۰ نفر مشغول کار شوند.

نوری در مورد واگذاری ۷۰ درصد این ناحیه صنعتی به مساحت ۱۷ هکتار با قیمت بسیار پائین و مناسب گفت: سرمایه‌گذاران در این ناحیه صنعتی از ۱۳ سال معافیت مالیاتی بهره‌مند شده و نیمی از مبالغ زمین برای آنها با اقساط طولانی مدت در نظر گرفته می‌شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =