نخ فرش ماشینی

شرکت صنایع کرک یزد از سال ۱۳۷۳ فعالیت خود را با تولید نخ فرش ماشینی در رنگ‌های متنوع با کیفیت بسیار مطلوب آغاز کرد. این شرکت در طی مدت کوتاهی توانست یکی از بهترین تولیدکنندگان نخ فرش ماشینی در کشور شناخته شود. این شرکت در یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی کفپوش، موکت و فرش ماشینی ۱۳۹۸ حضور خواهد داشت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران(عصرفرش)، به نقل ازاخباررسمی، حسین نصیریانی مدیرعامل شرکت صنایع کرک یزد، نمایشگاه‌ها را مکانی برای دیدار با مشتریان و شناخت نیازهای جدید بازار مصرف و تلاش در جهت به روز شدن برای تأمین این نیازها که تولید نخ با نمرات ظریف‌تر و همراه با کیفیت دانسته است. حضور در نمایشگاه و ارتباط با مشتریان و بازار در به روزرسانی و همگامی با بافندگان بسیار موثر است. حضور در نمایشگاه به شرکت ما در تولید محصولات متنوع و متفاوت‌تر کمک کرده است.

وی در ادامه به چالش‌های این صنعت اشاره کرد و اظهار داشت: «مشکلات تأمین مواد اولیه، قطعات و ماشین‌آلات که به علت عدم تأمین و تخصیص ارز و همچنین نرخ بالای ارز و مسائل سیاسی و اقتصادی است. باز بودن راه واردات نخ خارجی که باعث فلج شدن چرخ این صنعت شده و تخصیص ارز به بافندگان جهت واردات نخ و الیاف به جای اختصاص آن به ریسندگان یکی دیگر از چالش‌های این صنعت است. همچنین عدم مدیریت و هماهنگی در تعیین نرخ مشخص و مصوب ارز، که خود ناشی از مسائل اقتصادی و سیاسی است. از طرف دیگر عدم تأمین زیرساخت‌ها و پشتیبانی جهت صادرات نخ و فرش از دیگر مشکلات این صنعت است.»

نصیریانی در ادامه به دستاوردهای شرکت صنایع کرک یزد اشاره کرد: «شرکت خط جدیدی با استفاده از آخرین تکنولوژی روز دنیا برگرفته از کشورهای اسپانیا، ایتالیا و آلمان و بهره‌مندی از مرغوب‌ترین مواد اولیه با ظرفیت ۴۰۰۰ تن در سال شروع به کار کرده است که یکی از دستاوردهای آن تولید نخ گل برجسته بوده است. شرکت با توجه به نیازمندی بازار اقدام به تولید نخ‌های ظریف‌تر در صنعت فرش کرده است و برای فرش‌های ۱۲۰۰ و ۱۵۰۰ شانه این نخ‌ها تولید می‌شود.»

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =