• ۳۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۰
  • خبرنگار: hoseini
  • کد خبر: 4162
دستباف

حجت الاسلام عبادی انتقاد کرد: وقتی هر پروژه ای را که به یک شکلی به اقتصاد مقاومتی ربط دادیم دچار انحراف از موضوع اصلی شدیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران(عصرفرش)، به نقل از شبستان، حجت الاسلام «سید محمد باقر عبادی » امروز (۳۰ شهریور) در جلسه ستاد راهبردی و مدیریت اقتصاد مقاومتی خراسان جنوبی با حضور وزیر ورزش و جوانان اظهار کرد: اقتصاد مقاومتی همانطور که از اسمش مشخص است باید در مقابل تحریم‌ها مقاوم باشد اما یکی از اشکالاتی که در ابتدای بحث اقتصادی مقاومتی مطرح شد این بود که این بحث به انحراف رفت.

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به گزارش های ارائه شده در جلسه، گفت: برخی از این گزارش ها در بحث اقتصاد مقاومتی نبود؛ به نظر من ظلم به اقتصاد مقاومتی است که حتی ستاد در تهران هم اینقدر بحث را گسترده بگیرد که هر چیزی را ربط به اقتصاد مقاومتی دهند چرا که در این شرایط از اقتصاد مقاومتی که تعریف خاص خود را دارد، باز خواهیم ماند.

حجت الاسلام عبادی با بیان اینکه اگر پترو پالایشگاه ها را توسعه داده بودیم امروز قابل تحریم نبودیم و در امریکا هم رغبتی برای این کار نبود، انتقاد کرد: اما وقتی هر پروژه ای را به شکلی به اقتصاد مقاومتی ربط دادیم دچار انحراف از موضوع اصلی شدیم.

وی به واردات لاستیک سنگین به کشور اشاره کرد و  ادامه داد: شرکت کویر تایر ظرفیت تامین ۳۰ درصد از لاستیک سنگین کشور را دارد اما نیازمند تامین اعتبار ریالی و ارزی است.

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم حمایت دولت از قالی بافان و صنعتگران، بیان کرد: متاسفانه بیمه قالی بافان هنوز اجرایی نمی شود.

حجت الاسلام با اشاره به لزوم توسعه کشت گلخانه ای در خراسان جنوبی، عنوان کرد: سرمایه گذاری در خراسان جنوبی  با توجه به دوری از مرکز کشور بالا است کسی رغبت به سرمایه گذاری در این استان ندارد لذا باید تسهیلات ارزان قیمت و کمک های فنی و اعتباری برای جذب سرمایه گذاران اختصاص یابد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =