• ۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۰
  • خبرنگار: hoseini
  • کد خبر: 4182

چوپانان در برلین تجمعی اعتراضی برگزار کردند تا بگویند بی توجهی دولت به تولیدات پشم گوسفند باعث شده این صنعت رو به نابودی بگذارد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران(عصرفرش)، به نقل از صدا و سیما از برلین، دهها چوپان از نقاط مختلف آلمان در برلین تجمعی اعتراضی برگزار کردند تا بگویند بی توجهی دولت به تولیدات آنها یعنی پشم گوسفند باعث شده است تا این صنعت رو به نابودی بگذارد.
آنها در اقدامی نمادین گله ای گوسفند را هم با خود تا مقابل کاخ ریاست جمهوری آلمان آوردند .
آنها می گویند آلمان با صادرات خودرو و ماشین آلات به نیوزیلند و استرالیا مجبور است از آنها پشم و لباسهای پشمی وارد کند و همین موضوع باعث شده تا قیمت پشم گوسفند آلمان به هر کیلو ۲۰ تا ۴۰ سنت برسد یعنی تقریبا هر گوسفند اگر حدود ۶ کیلو پشم تولید شود قیمت آن حدود یک و نیم یورو می شود که همین مبلغ را هم دامدار باید برای چیدن آن صرف کند .
بنابراین پشم تولیدی اغلب به عنوان زباله دفن می شود. هر چند پشم گوسفند تولیدی در آلمان کیفیت درجه بالایی ندارد اما دامداران می گویند دولت باید با پرداخت یارانه به آنها از دامداران و چوپانان حمایت کند و این پشم را برای موارد دیگری مثل عایق ها یا تولید برخی البسه استفاده کند.
در جهان سالانه بیش از ۵۰ هزار تن پشم گوسفندی تولید می شود که سهم آلمان از این تولید هشت هزار تن است که به گفته چوپانان معترض بخش اعظم آن از بین می رود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =