• ۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۸
  • خبرنگار: hoseini
  • کد خبر: 4232
سیاوش وحدت

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی خراسان شمالی گفت: این شرکت در راستای منویات مقام معظم رهبری در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل و اجرای برنامه های کارگروه اقتصاد مقاومتی، کنسرسیوم صادراتی فرش دستباف و آبنبات را تشکیل داده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران(عصرفرش)، به نقل از روابط عمومی این شرکت در روز سه شنبه سیاوش وحدت در نشست اعضای کنسرسیوم آبنبات بجنورد با مدیرعامل این شرکت اظهار کرد: صادرات آبنبات بجنورد تنها راهکار توسعه این محصول است و اعضای این کنسرسیوم باید برای معرفی محصول خود تلاش بیشتری انجام دهند.
وی تاکید کرد: حضور در نمایشگاه های داخلی و خارجی باعث تبلیغ محصول و فرهنگ سازی برای استفاده آبنبات می شود.
وی به تحقیقات انجام شده در خوشه صنعتی آبنبات بجنورد اشاره کرد و ادامه داد : ماندگاری آبنبات در هوای آزاد یکی از مهم ترین تحقیقات انجام شده است که تاثیر به سزایی در فروش محصول دارد.
رئیس هیات مدیره شرکت شهرکهای صنعتی خراسان شمالی گفت: آبنبات باید به کشورهایی که ذائقه غذایی شیرین پسند دارند مانند کشورهای عربی صادر شود.
سیاوش وحدت تاکید کر : شرکت شهرکهای صنعتی خراسان شمالی تمام تلاش خود را برای حمایت از اعضای کنسرسیوم آبنبات انجام می دهد.
مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی خراسان شمالی همچنین گفت: کنسرسیوم صادراتی، یک ائتلاف داوطلبانه از شرکتهاست که هدفش تبلیغ و ترویج کالاها و ارائه خدمات اعضای خود در خارج از کشور بوده و از طریق فعالیت های مشترک، صادرات محصولات را تسهیل می کند.
پیشتر،مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی خراسان شمالی گفته بود: تلاش می شود تا خوشه آبنبات در نمایشگاه دائمی عراق و خوشه آبنبات و فرش این استان در نمایشگاه دائمی روسیه به نمایش گذاشته شود.
وی به خوشه صنعتی فرش دستباف و آبنبات در استان خراسان شمالی اشاره کرد و توضیح داد: خوشه صنعتی فرش جزو اولین خوشه‌های فرش در کشور بوده که هم اکنون به پایان رسیده است و دراختیار شبکه فراگیر قرار گرفته است.
براساس آمارهای ارائه شده، هم اکنون روزانه ۲۰ تن آبنبات در ۵۵ کارگاه تولید آبنبات شهرهای بجنورد و شیروان تولید می شود که این کارگاه ها۲۰۰ نفر اشتغال زایی دارند.
طعم های هلدار، کاکائویی، زعفرانی، پسته ای زعفرانی و لیمویی از انواع آبنبات های سوغات شهرستان بجنورد برای صادرات در نظر گرفته شده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =