• ۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۷
  • خبرنگار: hoseini
  • کد خبر: 4245
موزه

مدیر موزه فرش ایران به رشد ۲۰ درصدی آمار بازدیدکنندگان اشاره کرد و گفت: در ۶ ماهه نخست امسال ۱۶ هزار و ۲۱۴ گردشگر داخلی و خارجی از موزه فرش دیدن کردند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران(عصرفرش)، به نقل از ایرنا، پریسا بیضایی اظهار داشت: میزان گردشگران در فروردین ماه امسال ۳ هزار و ۳۵۵ ایرانی و ۲ هزار و ۶۴۸ خارجی بوده است.

مدیر موزه فرش ادامه داد: در ماه اردیبهشت یکهزار و ۳۰۱ ایرانی و ۲ هزار و ۸۹۲ خارجی، خردادماه نیز ۶۲۵ ایرانی و ۶۰۳ خارجی از موزه فرش دیدن کردند.

بیضایی افزود: در تیر ماه نیز ۶۲۹ داخلی و ۴۰۰ خارجی، مردادماه نیز یکهزار و ۵  ایرانی و ۵۸۵ خارجی و در شهریور نیز به ترتیب ۹۵۱ داخلی و یکهزار و ۶۵ خارجی از این محیط بازدید داشتند.

به گفته وی طبق آمارها شش ماهه نخست امسال ۸ هزار و ۱۳۹ گردشگر خارجی از آثار این موزه دیدن کردند.

مدیر موزه فرش بیان کرد: با بررسی آمار سال گذشته، میزان گردشگر در ۶ ماهه نخست امسال ۲۰ درصد رشد داشته است.

گفتنی است که سال گذشته میزان گردشگران داخلی و خارجی از موزه فرش حدود ۱۳هزار نفر بوده است.

وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر ۲ هزار تخته فرش در این موزه وجود دارد که ۱۵۰ اثر در معرض دید عموم قرار گرفته است.

موزهٔ فرش، یکی از موزه‌های استان تهران و طراح بنای آن، عبدالعزیز فرمانفرمائیان است که در تاریخ ۲۲ بهمن ۱۳۵۶ با هدف پژوهش در سوابق، تحصیلات و کیفیت تاریخی هنر و صنعت فرش خاصه فرش ایرانی آغاز به کار کرد.
در این موزه، فرش های بسیار نفیس از سراسر ایران که حاصل کار هنرمندان مشهور از قرن نهم هجری تا دوره معاصر است به نمایش گذاشته شده است.
ساختمان موزه ۳۴۰۰ متر مربع مساحت دارد و آذین‌های نمای بیرونی آن شبیه دار قالی طراحی شده است.
موزه فرش در خیابان کارگر شمالی- تقاطع دکتر فاطمی قرار دارد که در نیمه اول سال علاقه مندان می توانند از ساعت ۹ تا ۱۷ از این محل دیدن کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =