• ۲۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۰
  • خبرنگار: hoseini
  • کد خبر: 4266
فرش دستباف

۹۰ تخته فرش دستباف به ارزش یک میلیارد تومان از بافندگان فرش استان خریداری شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران(عصرفرش)، به نقل از صدا وسیما، مرکز خراسان جنوبی، مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری خراسان جنوبی گفت: پس از بازدیدهای میدانی با حضور مسئولان کشوری و استانی از کارگاههای فرش دستباف استان موضوع خرید فرش های بافندگان در دستور کار قرار گرفت.

خانم خواجوی افزود: در قالب این کار مشترک با همکاری معاونت توسعه روستایی ریاست جمهوری و کمیته امداد امام خمینی (ره) ، شورای قیمت گذاری فرش به عنوان استان پایلوت در خراسان جنوبی برگزار شد که این هر دو ماه تا ۳ ماه یکبار برگزار می شود.

وی گفت: با هدف بهبود فضای کسب و کار هنر صنعت فرش دستباف خراسان جنوبی ۹۰ تخته فرش که ۴۰ تخته مربوط به بافندگان غیر مددجوی کمیته امداد امام خمینی(ره) بود خریداری شد.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری خراسان جنوبی افزود: این فرش ها به قیمت یک میلیارد تومان خریداری و این مبلغ به حساب بافندگان واریز شد.

وی از برگزاری دومین شورای قیمت گذاری فرش دستباف استان در آبان ماه خبر داد و گفت: روند شناسایی فرش های مانده روی دست بافندگان در استان با همکاری صنعت، معدن و تجارت، کمیته امداد امام خمینی (ره) و دفتر روستایی استانداری  ادامه دارد.

خانم خواجوی همچنین افزود: فرش های خریداری شده به کشورهای دیگر صادر می شوند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =