محمدهادی کمالیان

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان فرش ماشینی و موکت تهران با انتقاد از عملکرد فروشگاه ها و هایپرها اظهار داشت: متاسفانه در رابطه با فروشگاه های بزرگ و هایپر ها ملاحظاتی در قانون نظام صنفی شده است که شیرازه این صنف را بهم ریخته و موانع و نا ایمنی در واحدهای تحت نظارت این اتحادیه به وجود آورده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران(عصرفرش)، به نقل از فرمانداری تهران، "محمد هادی کمالیان" رئیس اتحادیه صنف فروشندگان فرش ماشینی و موکت تهران گفت: تا قبل از ایجاد فروشگاهها تمامی صنوف فروشگاهی فرش ماشینی تحت نظارت اتحادیه عمل می کردند، اما اکنون این قانون، فروشگاههای زنجیره ای و هایپر را از نظارت اتحادیه خارج ساخته و خود اتحادیه ای جداگانه دارند که تحت ساختار خود فعالیت می کنند؛ حال آنکه برای هر صنفی تنها یک متولی نیاز است نه چند متولی.
وی تاکید کرد: این کار جز ایجاد هرج و مرج، نتیجه دیگری ندارد، ماههاست که اعتراض خود را در بسیاری از مواقع به دلیل عملکرد نادرست فعالان در این مجموعه ها که منجر به شکایات زیادی از سوی افراد می شود را به اتاق اصناف و سازمان صنعت داده ایم که تا کنون به نتیجه درستی نرسیده ایم.
کمالیان با بیان اینکه مسئولان باید به فکر اتحاد و منسجم نمودن جایگاهها باشند گفت: یک بوم و دو هوای فعالان یک صنف منجر به بی نظمی و سو استفاده می شود که زیان آن در نهایت به مصرف کننده و ملت بی گناه می رسد، در این باره هزاران بار تذکر داده ایم اما تا کنون نتیجه ای نداشته است؛ امید به آینده نزدیک داریم تا این مجموعه ها نیز تحت نظارت اتحادیه فعالیت نمایند و شاهد یکپارچگی باشیم.
رئیس اتحادیه صنف فروشندگان فرش ماشینی و موکت تهران در ادامه افزود : موضوع نامشخص ارز برای فرش ها نیز از جمله مواردی است که منجر به گرفتاری برای افراد می شود، هر قیمتی با هر سلیقه ای که در نهایت  منجر به اختلال در بازار می شود برای کشور بسیار نامناسب و زیانبار بوده و گاهاً جبران ناپذیر است.
وی تاکید کرد: بارها اعلام کرده ایم تا سازمان ها ی ذیربط، نرخ گذاری فرش را به دست اتحادیه بسپارند تا با کارشناسی دقیق قیمت صحیح را ارزیابی و اعلام نماید، گاهاً در فروش یک فرش ۱۲۰۰ شانه ای در هر مدل با یک متریال با تفاوت قیمت بالا مواجه می شویم که این نه با ارزش گذاری ها سازگاری دارد نه عادلانه است  و تنها از بی قانونی نشات می گیرد، ما می خواهیم به کمک دولتمردان بشتابیم؛ و مسئولان از تخصص و جایگاه اصناف به شایستگی استفاده کنند.
کمالیان تصریح کرد: همه صنوف در جای خود از  آگاهی و دانش لازم برخوردار هستند و لازمه موفقیت هر کشوری استفاده از نخبگان آن جامعه است. اصناف می توانند به فرموده امام بازوان ستبر انقلاب  و یاری رسان کشور باشند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =