• ۱۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۵
  • خبرنگار: hoseini
  • کد خبر: 4363
سمنان

مدیرکل کمیته امداد ‌سمنان‌ گفت: در نیمه نخست امسال بیش از ۱۵ هزار تخته فرش، تابلو، گلیم توسط مددجویان زیرپوشش این نهاد حمایتی بافته‌شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران(عصرفرش)، به نقل از تسنیم، محسن مسعودیان راد بعدازظهر امروز در نشستی برای بررسی وضعیت تولید فرش و صنایع‌دستی از سوی مددجویان کمیته امداد در استان سمنان که در اداره کل کمیته امداد استان برگزار شد اظهار داشت: مددجویان زیرپوشش کمیته امداد استان سمنان در نیمه نخست امسال درآمدی ۴۶۰ میلیون تومانی از طریق فروش محصولات فرش، گلیم، جاجیم، نمد، تابلو فرش، نافه بافی به دست آورده‌اند.

وی افزود: رویکرد کمیته امداد خودکفایی و توانمندسازی مددجویان زیرپوشش این نهاد حمایتی است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان سمنان بیان داشت: خوشبختانه بافت انواع فرش، گلیم و نمد در بین مددجویان این نهاد گسترش‌یافته است و این امر زمینه درآمدزایی و اشتغال‌زایی بسیار خوبی را برای این قشر به وجود آورده است.

مسعودیان راد افزود: طرح‌های حمایتی از مددجویان متقاضی و علاقه‌مند به اشتغال به کار در حوزه صنایع‌دستی با دقت و جدیت دنبال می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۱۵۷ طرح مربوط به تولید فرش، جاجیم، گلیم ویژه مددجویان زیرپوشش کمیته امداد استان سمنان فعال است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان سمنان بر لزوم توسعه و احیای رشته‌های صنایع‌دستی که در قالب موارد درآمدزایی بسیار خوبی دارند؛ تأکید کرد و گفت: با توسعه و احیای این رشته‌ها قطعاً شاهد افزایش اشتغال و کسب‌وکار ویژه اقشار کم‌درآمد و بی‌بضاعت خواهیم بود.

کارشناس مسئول فرش و صنایع‌دستی کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور گفت: حرفه فرش‌بافی نیازمند به‌روز شدن و متناسب‌سازی با ذائقه مخاطبان است.

اسماعیل غفاری بیان داشت: باید فرش‌بافی به‌عنوان یک هنر اصیل در جامعه ترویج یابد.

وی گفت: می‌توان درآمد رشته فرش‌بافی را برای مددجویان زیرپوشش کمیته امداد با مشاوره‌های شغلی به میزان بسیار چشمگیری افزایش داد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =