• ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۹
  • خبرنگار: hoseini
  • کد خبر: 4371
فرش دستباف

پیشکسوت صنعت فرش دستبافت جیریا و ساروق گفت: برای رونق بخشیدن بیشتر به فرش استان مرکزی باید از تولید کنندگان این حوزه نیز حمایت کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران(عصرفرش)، به نقل از فارس، داراب جیریایی اظهار کرد: فرش دستباف جیریا و ساروق از دیرباز از رونق بسیاری برخوردار بوده است، به طوری که در گذشته شرکت بخش خصوصی فرش‌های استان مرکزی را در کشورهای اروپایی تبلیغ می‌کرد تا به مردم جهان شناسانده شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر بخش خصوصی در حوزه فرش وجود ندارد و بخش دولتی نیز حمایت مورد انتظار از این صنعت را ندارد که این شرایط شامل استان مرکزی هم می‌شود و در مجموع این صنعت نیازمند تعریف سازوکار مناسب و حمایت مطلوب است.

پیشکسوت صنعت فرش استان مرکزی بیان کرد: با وجود مسئله تحریم و با اینکه تولید فرش جیریا و ساروق نسبت به گذشته کاهش داشته است، با این حال فروش این برندها هنوز هم رونق خوبی دارد.

جیریایی اظهار کرد: برای رونق بخشیدن بیشتر به فرش استان مرکزی باید از تولید کنندگان این حوزه نیز حمایت کرد.

وی گفت: ورود بخش خصوصی متشکل از افراد متخصص و آشنا به حوزه فرش می‌تواند به رونق هرچه بیشتر فرش استان مرکزی کمک کند.

پیشکسوت صنعت فرش دستبافت جیریا و ساروق افزود: باوجود سبقه تاریخی فرش استان مرکزی تبلیغات در این حوزه بسیار اندک است و باید تبلیغات بیشتر و گسترده‌تری در این حوزه صورت پذیرد.

جیریایی افزود: برای شناساندن جایگاه فرش استان در کنار برگزاری همایش اقدامات دیگری از جمله برگزاری نمایشگاه فرش دستباف باید مورد توجه قرار بگیرد.

وی تاکید کرد: ثبت جهانی فرش جیریا امید و انگیزه مردم نسبت به خرید فرش را افزایش می‌دهد و اطمینان آنها را نسبت به کیفیت فرش دوچندان می‌سازد به طوری که آن‌ها با اطمینان خاطر، امید به آینده فرش و کیفیت آن برای خریدی مطمئن اقدام می‌کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =