• ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۴
  • خبرنگار: hoseini
  • کد خبر: 4375
فرش دستباف

تولیدکننده فرش دستباف اراک اصالت فرش دستباف اراک را در کنار بروز بودن رمز رونق بازار فرش استان دانست و گفت: اصالت فرش هر منطقه به عنوان شناسنامه باید حفظ شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران(عصرفرش)، به نقل از فارس، مهدی حسینجانی با بیش از ۳۰ سال فعالیت در عرصه تولید فرش می‌گوید: اصالت فرش هر منطقه به عنوان شناسنامه باید حفظ شود.

وی بیان کرد: هر اقلیم و منطقه‌ای طبق فرهنگ و آداب و رسوم خود فرشبافی انجام می‌دهد و نوع بافت هر منطقه شناسنامه آن محسوب می‌شود به همین دلیل حفظ اصالت فرش دستباف مربوط به هر منطقه یک اصل مهم است.

تولیدکننده فرش دستباف اراک ادامه داد: با حفظ اصالت و سنت‌های فرش دستباف هر منطقه باید برای تولید مطلوب‌تر تلاش شود، تهیه نقشه قوی، رنگ مناسب و پشم باکیفیت در تحقق این موضوع نقش کلیدی ایفا می‌کند.

حسینجانی افزود: فرش استان مرکزی نیز ویژگی‌های منحصر به فرد خود را دارد، می‌توان گفت بهترین بافت مربوط به فرش دستباف استان مرکزی به دلیل گره‌های این فرش است و محکم‌ترین و بادوام‌ترین فرش دنیا در این استان بافته می‌شود.

وی اظهار کرد: با این حال باید توجه داشته باشیم که این ویژگی شاخص فرش استان مرکزی ضمن اینکه باید به عنوان یک شاخصه حفظ شود نیاز است در کنار سایر موارد مورد نیاز بازار روز، قرار بگیرد.

این تولیدکننده ادامه داد: مواردی مانند رنگ و طرح فرش دستباف مورد توجه خریدار امروز قرار دارد و این خصوصیت حتی از میزان مقاومت فرش نیز پیشی می‌گیرد.

حسینجانی بیان کرد: باتوجه به این جریان نیاز است از رنگ‌های مورد تقاضای بازار در بافت فرش دستباف استفاده شود که در کنار شاخصه مقاوم بودن فرش سلیقه و انتظار مشتری را تامین و بازار فروش رونق بیشتری پیدا کند.

وی با اشاره به این نکته که بازار فروش فرش دستباف نسبت به گذشته کم رونق‌تر شده است، گفت: تحریم و پایین آمدن قدرت خرید مشتری باتوجه به افزایش قیمت تمام شده فرش دستباف دلایل عمده این تنزل است.

تولیدکننده فرش دستباف اراک ادامه داد: مواد اولیه‌ای که از خارج از کشور تامین می‌شود و افزایش نرخ دلار باعث شده است قیمت فرش دستباف افزایش قابل توجهی داشته باشد که با توان مالی مشتریان تناسب ندارد.

حسینجانی ادامه داد: بهبود بازار فرش دستباف به ایجاد تعادل بین قیمت تمام شده و توان مالی مشتریان دارد تازمانی که این تناسب ایجاد می‌شود برای بهبود وضعیت راهکارهایی مانند تعامل با بانک‌ها برای در نظر گرفتن تسهیلات یک ساله صرفا جهت خرید فرش دستباف می‌تواند موثر باشد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =