دستپاک

رئیس مرکز ملی فرش گفت: مرکز ملی فرش در قالب طرح تاپ وزارت صمت از افرادی که ایده، پژوهش و نوآوری در صنعت فرش دارند، حمایت می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران(عصرفرش)، به نقل از شاتا؛ فرشته دست پاک، در مراسم تجلیل از مفاخر فرش ایران که صبح امروز همزمان با روز جهانی علم و گرامی داشت فعالیت های شیرین صوراصرافیل، محسن محسنی و احمد دانشگر در نمایشگاه برگزارشد گفت: امسال نخستین سالی است که از مفاخر حوزه فرش یاد می کنیم و امیدواریم در سال ها آینده در این مراسم شاهد تجلیل از مفاخر بیشتری باشیم.

او در ادامه با اشاره به اینکه ما هیچ صنعتی نداریم که جایگزین صنعت فرش کنیم توضیح داد: در صنعت فرش ما بالاترین میزان اشتغال و رونق اقتصادی را به اندازه کل جغرافیای فرش دستباف داریم.

دست پاک در ادامه با اشاره به تحریم های بین المللی گفت: اگر چه تحریم های بین اللملی صنعت فرش ما را نشانه رفته است ولی این تحریم ها از شایستگی های فرش ما کم نمی کند چرا که در کاخ سفید فرش ایرانی خودنمایی می کند.

رئیس مرکز ملی فرش ایران در بخش دیگری از صحبت هایش با اشاره به فعالیت های ۱۵ ساله این مرکز گفت: مرکز فرش به دلیل نداشتن امکانات کافی پاسخگوی فعالان این حوزه نیست واز این رو علاقمند فعالیت پژوهشگران و صاحبان ایده است و در قالب طرح تاپ از دانش آموختگان این صنعت و پژوهشگران حمایت خواهد کرد و آمادگی خود را برای فعالیت های پژوهشی و علمی در صنعت فرش اعلام می دارد.

وی با انتقاد از اینکه هیچ مرکز ملی و سازمان بین المللی در حوزه فرش فعالیت ندارد که بتواند مطالبات صنعت و هنر فرش را در مجامع بین المللی پیگیری کند گفت: مر کز فرش از هر فکر و طرح نو استقبال می کند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =