• ۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۸
  • خبرنگار: hoseini
  • کد خبر: 4397
نوغان

صنعت نوغانداری (پرورش کرم ابریشم) در قزوین که تقریبا غیر فعال شده بود امسال با ارایه دوره‌های آموزشی و گسترش توزیع جعبه‌های تخم نوغان احیا شده و جان می‌گیرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران(عصرفرش)، به نقل از معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در صدد هستیم علاوه بر برگزاری دوره های آموزشی عادی، دوره های پرورش کرم ابریشم را نیز با هماهنگ با کمیته امداد امام خمینی (ره) برای مددجویان برگزار کنیم.

علی شاپورزاده اظهار داشت: پارسال پس از سال ها پنج جعبه تخم نوغان در استان قزوین بین بهره برداران نوغانداری توزیع شد که امسال این رقم به ۵۰ جعبه افزایش یافته است.

این مسئول گفت: نوغانداری به عنوان صنعتی زودبازده هم می تواند به عنوان یک فعالیت عمده کشاورزی مورد توجه سرمایه گذاران قرار بگیرد و نیز می تواند در قالب های کوچک تر (کسب و کارهای خرد) توسط خانوارهای روستایی دنبال و پیگیری شود.

وی با بیان اینکه  قزوین در حال حاضر جزو استان های آخر در پرورش و تولید کرم ابریشم است،اظهار داشت: تلاش داریم تا رتبه خود را در صنعت نوغانداری کشور به پانزدهم ارتقا ببخشیم.

مناطقی که دارای نهال و درختان توت هستند، به عنوان نقاط مستعد برای پرورش کرم ابریشم به شمار می روند.

ابریشم خام محصول تولیدی صنعت نوغانداری است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =