سید علی آقازاده

استاندار مرکزی گفت: سال گذشته ارزش صادرات فرش دستباف استان مرکزی بیش از سه میلیون دلار بوده و نیاز است که با وجود مشکلات و محدودیت ها، این مهم افزایش پیدا کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران(عصرفرش)، به نقل از مهر، سید علی آقازاده پیش از ظهر چهارشنبه در اولین همایش فرش دستباف استان مرکزی با مهم برشمردن برپایی این همایش اظهار داشت: برگزاری این قبیل همایش ها در راستای بهبود وضعیت این هنر و صنعت اقدامی ارزشمند محسوب می شود.

وی ادامه داد: بر اساس مستندات موجود و با توجه به قدمت ۳۰۰ ساله فرش دستباف در اراک و مناطق اطراف می توان استناد کرد فلسفه وجودی این شهر برپایه صنعت فرش شکل گرفته است.

استاندار مرکزی بیان کرد: باتوجه به سبقه و قدمت فرش دستباف در مناطق مختلف استان، باید با همت و عزمی راسخ در راستای احیای این هنر-صنعت اقدام کرد.

آقازاده گفت: امروزه فرش دستباف استان با مسایلی مانند تحریم، مواد اولیه، استفاده عموم مردم از فرش ماشینی و به روز نبودن این هنر مواجه است.

وی با اشاره به تحریم صادرات فرش دستباف ایران تاکید کرد: بارها اعلام شده است که هدف آمریکا ضربه زدن به مردم و تولید کنندگان ایرانی است و تحریم صنعت فرش خود دلیلی بر اثبات این ادعا می باشد.

استاندار مرکزی گفت: با تلاش و همکاری دولت و بخش خصوصی می توان از شرایط کنونی عبور کرد تا روزی صنعت فرش دستباف کشور که از تاریخ سه هزار ساله و آوازه در سطح جهان برخوردار است به جایگاه اصلی خود دست پیدا کند.

آقازاده گفت: سال گذشته حدود ۹ میلیارد تومان تسهیلات در حوزه فرش دستبافت استان پرداخت شده است که کارنامه قابل قبولی در راستای حمایت دولت از فرش دستباف استان است.

وی گفت: در حال حاضر حدود ۳۰ هزار بافنده فرش دارای مجوز در استان مرکزی فعالیت دارند.

آقازاده عنوان کرد: سال گذشته حجم صادرات فرش استان مرکزی سه میلیون دلار بوده است و تلاش داریم با وجود تحریم های ظالمانه و محدودیت ها این مهم افزایش پیدا کند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =