• ۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۲
  • خبرنگار: hoseini
  • کد خبر: 4475
مجید نامی

نائب رئیس اتحادیه تولیدو صادرات نساجی و پوشاک ایران از اصرار و تاکید تولیدکنندگان بخش خصوصی بر اجرای دستورالعمل ثبت برندها یا ساماندهی بازار پوشاک خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران(عصرفرش)، به نقل از رادیواقتصاد، مجید نامی افزود: دستورالعمل ساماندهی بازار پوشاک یا ثبت برندها در سال ۹۵ نوشته و ابلاغ شده اما در ابتدا با مقاومت‌های بسیاری روبرو بوده است.

 وی ضمن اشاره به اینکه دستورالعمل مزبور حرکتی جدید در کنترل میزان قاچاق پوشاک شمار می آید، اظهارداشت: دستورالعمل مدنظر درباره نحوه برخورد با کالای قاچاق در سطح عرضه بوده است.

نائب رئیس اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک ایران ادامه داد: دستورالعمل ثبت برندها یا ساماندهی بازار پوشاک از سال گذشته با پیگیری‌های بسیار بخش خصوصی اجرایی شد.

وی همچنین گفت: در این راستا تعدادی از برندهای خارجی که قصد فعالیت در ایران را داشتند باید در دستورالعمل مزبور ثبت نام کنند و با تکمیل مدارک، فعالیت خود را در ایران ادامه دهند.

نامی افزود: به دلیل وجود برخی مشکلات مبنی بر عدم اشاره به برخی از قوانین بالادستی مربوطه و امکان ایجاد چالش دراجرا اصلاح دستورالعمل قبلی برای بهبود روند اجرا در دستور کار قرار گرفت.

وی اظهارداشت: طی چند ماه گذشته پیش نویس دستورالعمل ارائه و در آن به قوانین بالادستی اشاره شده علاوه بر این در تدوین دستور العمل مدنظر از نظرات تولیدکنندگان بخش خصوصی و تمامی دستگاه های مرتبط بهره گیری شده است.

نائب رئیس اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک ایران با بیان اینکه در دستورالعمل مربوطه دو گروه ستادی و نظارتی وجود دارد، ادامه داد: برخی از تولید کنندگان با بخش هایی از این دستورالعمل مزبور مشکل داشتند.

وی افزود: تعدادی از تولیدکنندگان به این مسئله اعتراض داشتند که چرا از بخش خصوصی نمایندگانی در ستاد و حوزه نظارت دستورالعمل ثبت برندها حضور ندارند و تمامی اعضا نمایندگان بخش دولتی هستند.

نامی در ادامه گفت: در این راستا اصلاحاتی بر روی دستورالعمل مزبور صورت گرفته و مقررشده تا نمایندگان بخش خصوصی نیز در ستاد و حوزه نظارت حضور داشته باشند.

وی با اعلام این مطلب که تعدادی از تولید کنندگان حوزه کفش به دستورالعمل مزبور اعتراض دارند؛ یادآور شد: تولیدکنندگان مدنظر به ناسازگاری دستورالعمل مربوطه با فعالیت خود معترض هستند اما سایر تولید کنندگان بخش خصوصی و تشکل ها بر اجرای عمل دستورالعمل ثبت برندها اصرار دارند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =