• ۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۳
  • خبرنگار: hoseini
  • کد خبر: 4479
ناهید تاج الدین‌

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: هنرمندان فرش باف عموما دهک های پائین جامعه و بانوان هستند و باید به صورت جدی به آنها کمک شود. موضوع بیمه قالی بافان نیز به صورت جدی پیگیری شده است

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران(عصرفرش)، به نقل از ایمنا ، ناهید تاج الدین‌ ظهر پنج شنبه_۱۴ آذرماه_ در مراسم افتتاحیه بیست و دومین نمایشگاه فرش دستباف اصفهان که در محل سالن همایش های اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اصفهان برگزار شد، اظهار کرد: اگر مسئولان صنعت فرش به بخش خصوصی فعال در این حوزه کمک کند، تنها به فعالان بخش خصوصی صنعت فرش دستباف کمک نکرده اند بلکه به تمام کشور مساعدت رسانده اند.

وی افزود: فعالان بخش خصوصی راهکارها و مشکلات فرش دستباف اصفهان را به صورت دقیق اطلاع رسانی کرده اند و سازمان صمت اصفهان نیز در این حوزه همراهی خوبی داشته و برخی از مشکلات به اطلاع مسئولان کشوری رسیده است. برخی از اوقات انتقال مشکلات، مشکلات را حل نمی کند و زمانی که مسئولان به صورت شفاهی با مشکلات مواجه می شوند به صورت جدی تری برای حل آنها تلاش می کنند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: برخی از مشکلات بخاطر تحریم های اقتصادی است که شرایط اقتصادی کشور در آن قرار گرفته اما بسیاری از مشکلات به داخل کشور و بعضی تنگ نظری ها باز می گردد. این صنعت پاک و سبز است و به حل بسیاری از مشکلات صنایع دیگر می پردازد و صنعت فرش می تواند مشکلاتی از کلان شهر ها را حل و فصل کند.

تاج الدین اضافه کرد: هنرمندان این عرصه، عموما دهک های پائین جامعه و بانوان هستند و باید به صورت جدی به آنها کمک شود. موضوع بیمه قالی بافان نیز به صورت جدی پیگیری شده و شمار افرادی که در اصفهان بیمه آنها قطع شده بسیار زیاد است. باید به اصفهان به عنوان یکی از قطب های این صنعت سهمیه ویژه بیمه ای تخصیص پیدا کند. در همین شرایط نامناسب اقتصادی کشور هم باید مشکلات فعالان صنعت فرش در اولویت مسئولان قرار گیرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =