بهمن حسین زاده

روابط عمومی و امور بین الملل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین المللی جمهوری اسلامی ایران، بهمن حسین زاده مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین المللی ایران از تصویب پیشنهاد این شرکت در جلسه هیات وزیران خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران عصرفرش به نقل از فارس؛ حسین زاده افزود:  شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ایران پیشنهاد خود به هیات دولت را به منظور تسهیل در ورود و ترخیص تجهیزات و کالاهای مورد نیاز صنایع داخلی که در نمایشگاه‌های بین المللی ایران به نمایش گذاشته می‌شوند، ارایه داد که هیات وزیران نیز این پیشنهاد را به تصویب رساند.

وی افزود: طبق این مصوبه از این پس آن دسته از ماشین آلات و سایر کالاها که به صورت موقت در داخل کشور برای نمایش در نمایشگاه های بین المللی و تخصصی قرار داده می شوند، مشروط به عدم امکان ساخت داخل و با تائید وزارت صمت از سود بازرگانی هنگام ترخیص قطعی معاف خواهند شد.

حسین زاده همچنین به راه اندازی گمرک در شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ایران اشاره کرد و اظهار داشت: این دو اقدام صورت گرفته به منظور تسهیل در ورود تکنولوژی ها و کالاهای سرمایه ای و واسطه ای مورد نیاز صنایع داخلی و ارایه خدمات به تولید کنندگان و صادر کنندگان کشور صورت گرفته است.

مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ایران در پایان با اشاره به سال رونق تولید و تاکید مقام معظم رهبری به حمایت از کالای ایرانی، یادآور شد: این شرکت تمام تلاش خود را در این زمینه انجام داده تا بتواند به عنوان یکی از حامیان اصلی کالاهای ایرانی تلقی شود.

به گزارش فارس در مورخ ۱۵ دی ماه ۹۸  شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران خبری منتشر کرد که  در بخشی از آن آمده و به گفته حسین زاده مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران آمده بود  که  با راه اندازی گمرک در شرکت سهامی نمایشگاه‌ها و صفر کردن نرخ سود بازرگانی توانستیم حضور شرکت های خارجی را در مراودات تجاری تسهیل کنیم که  این یک امتیاز برای حضور پررنگ شرکت های خارجی در جهت ارز آوری گام بزرگی محسوب می شود.

همچنین در این خبر آمده بود صفر شدن نرخ سود بازرگانی کالاهای نمایشگاهی با همراهی وزیر صنعت، معدن و تجارت در کمیسیون اقتصادی هیات دولت به تصویب رسید و پس از ابلاغ هیات وزیران به اجرا درآمد که با انتشار این مطلب این گونه استنباط می‌شد که نرخ سود بازرگانی کلیه کالاهای نمایشگاهی صفر شده است، در حالی که امروز با اصلاح آن خبر و به نقل از حسین زاده مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران عنوان شده که  فقط  نرخ سود بازرگانی ترخیص ماشین آلات مورد نیاز صنایع داخلی برای نمایشگاه‌ها حذف شده است. 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =