• ۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۷
  • خبرنگار: hoseini
  • کد خبر: 4651
شیبانی

عضو هیئت مدیره انجمن صنایع نساجی ایران گفت: خوشبختانه بالای ۹۵ درصد صنایع نساجی کشور مربوط به بخش خصوصی است از اینرو تعطیلی واحدهای نساجی خیلی معنی دار نیست.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران(عصرفرش)، به نقل از رادیو اقتصاد، «علیمردان شیبانی» در خصوص انتشار خوبی به نقل از «حسین نیلفروش زاده» دبیرکل انجمن نساجی ایران مبنی بر اینکه ۹ هزار و ۸۰۰ واحد در صنعت نساجی کشور فعال بوده که به دلیل قاچاق و واردات بی رویه پوشاک از سال های ۹۲ تا ۹۶ یک هزار و ۸۰۰ واحدتعطیل شده است، افزود: این آمار به هیچ وجه مورد تائید نیست بلکه به نظر می رسد از صحبت های ایشان سوء برداشت شده است.

وی اظهارداشت: نیلفروش زاده دبیرکل انجمن نساجی ایران به هیچ وجه چنین مطلبی را عنوان نکرده است.

عضو هیئت مدیره انجمن صنایع نساجی ایران گفت: اصل قضیه اینکه بر اساس آماری که از سوی وزارت صمت اعلام شده به نقل از ایشان بین این سال ها از ۹ هزار و ۷۰۰ پروانه بهره برداری در حوزه صنعت نساجی کشور هشت هزار مورد فعال و بقیه غیر فعال بوده است.

وی افزود: چون منبع این آمار معلوم نیست ازکجاست به هیچ وجه نمی توان چنین آماری را قبول کرد.

شیبانی اظهارداشت: بطورقطع حرف دبیرکل صنایع نساجی این نبوده که همه واحد ها به دلیل قاچاق کالا تعطیل شده باشند.

وی ادامه داد: خوشبختانه در صنعت نساجی به دلیل اینکه بالای ۹۵ درصد واحدها مربوط به بخش خصوصی است بنابراین تعطیلی واحدهای نساجی خیلی معنی ندارد.

عضو هیئت مدیره انجمن صنایع نساجی ایران گفت: بدون شک چنین اتفاقی در صنعت نساجی کشور نیفتاده بلکه به همان دلیلی که مربوط به بخش خصوصی است این سال ها سرمایه گذاری های خیلی خوبی هم در این بخش انجام شده است.

وی افزود: صنعت نساجی یکی از اشتغال زا ترین صنایع به نسبت حجم سرمایه گذاری در کشور است یعنی با سرمایه گذاری غیر قابل قیاس با صنعت خودرو، فولاد، پتروشیمی و غیره می تواند چندین صدبرابر ایجاد اشتغال کند.

شیبانی تصریح کرد: این صنعت ارزش افزوده بسیار خوبی دارد بواسطه اینکه با یک کیلوگرم پنبه ۲۰ هزار تومانی می توان یک کیلوگرم لباس چند صد هزار تومانی تولید کرد بنابراین کمتر در صنایع دیگر می شود بدین شکل ایجاد ارزش افزوده کرد.

وی ادامه داد: مهمتر از همه صنعت نساجی در ایران بومی بوده و در ضمن بهترین ماشین آلات امروز در واحدهای نساجی کشور مشغول فعالیت هستند.

عضو هیئت مدیره انجمن صنایع نساجی ایران گفت: جدا از این دانشکده های خیلی خوبی در کشور وجود دارد که آموزش های خوبی به دانشجویان رشته نساجی همانند سایر رشته ها ارائه می دهند.

وی با اشاره به اینکه صنایع نساجی امروز از مواد اولیه مرغوب در داخل کشور بهره مند هستند، افزود: کشور ۱۵ تا ۲۰ سال پیش صد درصد وابسته به مواد پتروشیمی از خارج بود اما امروز صد درصد مواد اولیه پتروشیمی از محل داخل تامین می شود.

برنامه «روی خط اقتصاد» کاری از گروه صنعت و بازرگانی شبکه رادیویی اقتصاد است که از شنبه تا پنجشنبه هر روز ساعت ۱۹ به مدت ۵۵ دقیقه به تهیه کنندگی «سید وحید موسوی» با هدف تحلیل و بررسی مهمترین خبرهای اقتصادی ایران و جهان به منظور اطلاع رسانی و آگاه کردن مخاطبان بر روی موج اف ام ردیف ۹۸ مگاهرتز قرار می‌گیرد و علاقه مندان می‌توانند برای دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =