دانشگاه سمنان

مسئول مرکز مالکیت فکری پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان از اختراع نانوساختارهای خنثی سازی آلودگی پسماندهای صنایع نساجی و رنگرزی توسط محققان دانشگاه سمنان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران(عصرفرش)، به نقل از ایسنا، داود معروفی اظهار کرد: «تولید و معرفی نانوساختارهای صفحه مانند Cu۰.۰۵Ce۰.۹۵O۲  به عنوان یک ماده جاذب-فوتوکاتالیست» به همت محققان پردیس علوم و فناوری های نوین دانشگاه سمنان ثبت اختراع شد.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی دانشگاه سمنان، داود معروفی با اعلام این خبر اظهار کرد: این اختراع توسط دکتر موسوی کمازانی عضو هیأت علمی پردیس علوم و فناوری های نوین دانشگاه سمنان و پارک علم و فناوری این دانشگاه در اداره کل ثبت اختراعات کشور به شماره ۹۹۸۲۴ به ثبت رسید.

دکتر موسوی کمازانی درباره این اختراع گفت: ماده تولید شده دارای خصلت دوگانه بوده یعنی از یک طرف جاذب فتوکاتالیست است که باعث تخریب آلاینده‌ها می شود و از طرف دیگر فتوکاتالیست جاذب که قابلیت جذب بالایی دارد.

مخترع این ماده ادامه داد: از خواص مهم این ماده می توان به سازگاری با محیط زیست و راندمان فوق العاده آن در جذب بالا اشاره کرد.

این مخترع گفت: از این ماده می توان برای جذب و تخریب آلودگی‌های آلی فاضلاب کارخانجات نساجی و رنگرزی استفاده کرد .

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =