فرحناز

رئیس مرکز ملی فرش با اعضای اتحادیه صنف فروشندگان فرش دستباف تهران ایجاد تقاضا، خلق ارزش و هویت بخشی فرش دستباف را از برنامه های مهم مرکز ملی فرش ایران برشمرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران(عصرفرش)، به نقل از مرکز ملی فرش ایران، فرح ناز رافع در دیدار با اعضای اتحادیه صنف فروشندگان فرش دستباف تهران، انجمن خیریه صنف، انجمن اسلامی صنف و جمعی از پیشکسوتان فرش، با بیان این که تحریم در کاهش فرش دستباف نقش داشته ولی تنها دلیل آن نبوده است، تصریح کرد: فرش دستباف در این جند ساله مورد بی مهری قرار گرفته و تکیه اقتصاد کشور بر نفت، مانع فراهم آوردن بستر لازم برای توسعه فرصت های شغلی و صادرات شده است.

وی افزود: در حوزه ترویج هنر- صنعت فرش دستباف که تعداد زیادی شغل به آن وابسته است کار درستی انجام نشده است.

فرح ناز رافع گفت: یکی از مشکلات اصلی فرش دستباف ایران در بخش داخل، عدم زیرساخت مناسب برای ترغیب و ترویج بازار فروش و در بخش خارجی نداشتن مارکتینگ و بازاریابی دیجیتالی و عدم نظارت درست بر زنجیره تامین فرش است.

رئیس مرکز ملی فرش ایران ادامه داد: میزان مطالبه گری بخش خصوصی و مشوق ها بسیار کم بوده است.

وی تسهیلات خوب برای تولیدکنندگان، استفاده از تسهیلات بانکی برای خرید فرش، استفاده از ظرفیت های نخبگان، ایجادتقاضا و خلق ارزش برای فرش دستباف و مدیریت دانش فنی با هدف تدوین تجربیات نخبگان فرش برای آیندگان را از برنامه های مرکز برشمرد.

رافع گفت: تقویت برندینگ فرش دستباف ایران از اهمیت زیادی برخوردار است و این امر با شناسنامه دار کردن فرش، هویت بخشی، مشتری مداری و گارانتی فروش محقق می شود.

از مهم ترین مطالبات اعضای اتحادیه صنف فروشندگان فرش دستباف تهران می توان به تخصیص بیمه تامین اجتماعی به بافندگاه واقعی، توجه خاص به تبلیغات، تولید فرش های با کیفیت، برطرف ساختن مشکلات بانکی، حضور در نمایشگاه ها به صورت گروهی، استفاده از نظرات پیشکسوتان فرش، جلوگیری از تعدد نمایشگاه های داخلی با کیفیت نازل، بررسی سلیقه مشتری در نمایشگاه فرش دستباف تهران، اشاره نمود.

فروشندگان هم جنین تاکید کردند، تولیدکننده باید فرش را برای فروش در اختیار تاجر قرار دهد و مرکز ملی فرش ایران طرح های استراتژیک خود را اعلام کنند و از تجربیات پیشکسوتان و نخبگان این حوزه استفاده کند.

اولویت بندی مشکلات فرش و تمرکز بر رفع مشکلات اساسی این حوزه از دیگر درخواست های بخش خصوصی بود.

از دیگر نکات مطرح شده توسط اعضاء این بود که تولیدکنندگان و صادرکنندگان از پرداخت مالیات معاف هستند در حالی که فروشندگان معاف نیستند.

رئیس مرکز ملی فرش در پایان جلسه گقت: در کنار هم تلاش خواهیم کرد تا میزان فروش بالا برود و برای ادامه راه بخش خصوصی و به ویژه اتحادیه ها و تشکل ها همراه باشند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =