نمایشگاه نقاشی «نقش فرش»

نمایشگاهی از مجموعه فرشنگاره های هنرجویان هنرستان کمال الملک با عنوان "نقش فرش" روز شنبه ۱۲ بهمن ماه ساعت ۱۶ در گالری رسول مهر برپا شد.

هنرستان کمال الملک، همزمان با فرارسیدن ایام الله دهه فجر، نمایشگاه فرشنگاره های هنرجویان هنرستان کمال الملک در گالری رسول مهر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران برگزار شد.

سعیده آرین رئیس هنرستان کمال الملک در خصوص این نمایشگاه گفت: نمایشگاه نقش فرش ۲۵ اثر از ۱۰ هنرجوی فارغ التحصیل هنرستان کمال الملک است که به بررسی جایگاه فرش در هنر ایران و دسته بندی فرش های ایرانی در قالب تابلوهای نقاشی می پردازد.

وی افزود: در این مجموعه طراحی نقش فرش های قشقایی، کاشان، فارس، تبریز و ترکمن به نمایش درآمده و در مطالعه ای تخصصی تر، نگاره های فرش های ایرانی با تکنیک اکرولیک روی بوم نقاشی شده است؛ این نمایشگاه حاصل ۶ ماه تلاش هنرجویان در "کارگاه رنگ هنرگاه سوم" این مجموعه آموزشی و تاریخی است.

در پوستر این نمایشگاه اشاره ای به دیالوگ ماندگار فیلم سینمایی کمال الملک (جمشید مشایخی) ساخته علی حاتمی شده است که اهمیت و جایگاه فرش را در هنر ایرانی خاطر نشان می کند: "استاد تویی! هنر، این فرشه؛ شاهکار، این تابلوست. دریغ، همه عمر یک نظر به زیر پا نینداختم. هنر، این ذوق گستردست؛ شاهکار؛ کار توست یارمحمد، نه کار من…"

گفتنی است؛ آثار به نمایش گذاشته شده در این نمایشگاه هنر دست هنرجویانی چون: فرحناز کریمـی تابش، مینـوچراغچـی، محبوبـه بـرزی، سولماز تهرانـی، شهره قریشـی، شهره همـاور، زیبا بنـدر، نهال شایستـه، سیده نرگس سدیفی و سعیـده آرین می باشد.

علاقمندان جهت بازدید از این نمایشگاه می توانند از تاریخ ۱۲ بهمن  تا ۲۲ بهمن در  ساعات ۹  الی ۲۱ به آدرس:  گالری رسول مهر واقع در  سعادت آباد، بلوار دریا، خیابان سردار دریا شمالی،تقاطع عباسی اناری و  کوی مروارید مراجعه نمایند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =