میرهادی سیدی

میرهادی سیدی، مشاور امور بین‌الملل سازمان توسعه تجارت از صفر شدن تعرفه کالاها برای صادرات به بازارهای اوراسیا خبر داد و گفت: اقلامی همچون فرش، زیرانداز و کالاهایی در این رسته اقلامی هستند که برای نخستین بار وارد بازار اوراسیا می‌شوند. در گذشته تجار موفق به صادرات چنین اقلامی نبودند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران(عصرفرش)، به نقل از پارسینه، میرهادی سیدی، مشاور امور بین‌الملل سازمان توسعه تجارت در پاسخ به این پرسش که در تعرفه تجاری میان ایران و اوراسیا بیشتر چه اقلامی صادر شده است؟ گفت: برخی موارد جدید در تعرفه تجاری میان ایران و اوراسیا گنجانده شده است. امیدواریم تجار از این فرصت پیش آمده استفاده کنند و در این فضای سیاسی به افزایش ظرفیت‌های صادراتی تمرکز داشته باشند.

میرهادی سیدی در ادامه افزود: به عنوان مثال اقلامی همچون فرش، زیرانداز و کالاهایی در این رسته اقلامی هستند که برای نخستین بار وارد بازار اوراسیا می‌شوند. در گذشته تجار موفق به صادرات چنین اقلامی نبودند؛ در موافقت‌نامه جدید تجاری کشورهای طرف قرارداد با اوراسیا ۵۰۳ قلم کالا جز ترجیحات اعطایی آن‌ها به ایران است. در حالی که ۳۶۰ قلم ترجیحات اعطایی نیز شامل حال اوراسیایی‌ها شده است. در کل این موافقت‌نامه ۸۶۲ قلم کالا را شامل می‌شود.

او اظهار کرد: این توافق‌نامه در نهایت باعث افزایش صادرات ایران در شرایط تحریمی و همچنین تامین نیازمندی‌های وارداتی ما می‌شود. همچنین در فصل ۵۷ نظام هماهنگی کدگذاری مقرر شده است تعرفه تمام کالاها کاهش و به صفر میل کند. هر چند که در صادرات برخی از اقلام شاهد این موضوع هستیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =