• ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۴
  • خبرنگار: hoseini
  • کد خبر: 4710
فرش دستباف زنجان

مدیر عامل و عضو هیئت مدیره اتحادیه فرش روستایی استان زنجان با اشاره به ناحق بودن غربالگری بیمه شدگان فرش، گفت: مسئولان سازمان تامین اجتماعی به صراحت مشکل کمبود بودجه را دلیل این ریزش ها اعلام کردند و گفتند پول برای این امر ندارند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران(عصرفرش)، به نقل از عصر زنجان، ناصر باباخانی اظهار کرد: در گذشته خدمات مختلفی در حوزه فرش به بافندگان ارائه می شد که در حال حاضر این خدمات قطع و یا کم شده است.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از بافندگان فرش طی سال های گذشته در استان زنجان بیمه شده بودند، اضافه کرد: همچنین سهام عدالت هم به صورت جداگانه و همچون کشاورزان برای آنها تعلق گرفت.

مدیر عامل و عضو هیئت مدیره اتحادیه فرش روستایی استان زنجان با بیان اینکه بیمه تامین اجتماعی ویژه فرشبافان در اوایل با قوانین نصف و نیمه معرفی شد، تصریح کرد: تسهیلات آن هم کامل نبود اما در سال های ۸۹ و ۹۰ بیمه تکمیلی هم اعلام شد و از مجموع ۶۲ هزار بافنده فرش در استان حدود ۲۰ هزار تا ۲۲ هزار نفر بیمه شدند.

وی با تاکید بر اینکه در سال های اخیر به ناحق افراد بیمه شده، غربال شدند، ادامه داد: تعداد کل بیمه شدگان از ۲۲ هزار نفر به ۷ هزار نفر کاهش پیدا کرد.

باباخانی با بیان اینکه در زمان بیمه بافندگان در ابتدا، قانون خاصی اعلام نشده بود و افراد با صرف داشتن گواهی اداره کل فنی و حرفه ای و یک دار قالی در خانه، بیمه می شدند، یادآور شد: حتی برخی از بافندگانی که به دلیل بستری در بیمارستان یا مسافرت چند روزه، بر سر دار قالی نبودند، غربال شده و از جمع بیمه شدگان حذف شدند.

وی با تاکید بر اینکه این موضوع مورد پیگیری اتحادیه فرش روستایی قرار گرفت، ادامه داد: در نهایت مسئولان سازمان تامین اجتماعی به صراحت مشکل کمبود بودجه را دلیل این ریزش ها اعلام کردند و گفتند پول برای این امر ندارند.

مدیر عامل و عضو هیئت مدیره اتحادیه فرش روستایی استان زنجان افزود: مسئولان سازمان تامین اجتماعی گفتند که وقتی بودجه کم می شود، از تعداد بیمه شدگان کم می کنیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =