فرش

رئیس فراکسیون فرش دستباف مجلس از پیش‌بینی برای بیمه ۵۰۰ هزار نفر در حوزه صنایع دستی و فرش در سال ۹۷ خبر داد.

علی وقفچی عصر امروز در جلسه اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس با فعالان صنعت فرش لرستان بیان کرد: دولت به تامین اجتماعی بدهی داشته و متعهد به پرداخت است و نباید بیمه فرش‌بافان توسط تامین اجتماعی قطع شود.

وی ادامه داد: در یک سال و نیم گذشته در مجلس شورای اسلامی لایحه حمایت از صنعتکاران و استادکاران صنایع دستی و فرش به تصویب رسیده است.

رئیس فراکسیون فرش مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: در این لایحه بودجه پیش‌بینی شده تا در سال ۹۷ بیش از ۵۰۰ هزار نفر در حوزه صنایع دستی و فرش بیمه شوند.

وقفچی عنوان کرد: همچنین بر اساس این لایحه دیگر سازمان تامین اجتماعی نمی‌تواند در مورد تشخیص نحوه فعالیت فرشبافان و فعالانه صنایع دستی کشور اظهار نظر کند و این موضوع بر عهده سازمان میراث میراث‌فرهنگی و صنعت و معدن و تجارت است.

وی عنوان کرد: پیشنهاد تشکیل وزارتخانه میراث فرهنگی در مجلس شورای اسلامی داده شده و مطمئناً ایجاد سازمان فرش با در نظر گرفتن نگاه فعالان این حوزه در دستور کار قرار دارد.

این مسئول گفت: همچنین با توجه به اهمیت حوزه میراث فرهنگی در نظر داریم کمیسیون میراث فرهنگی، صنایع دستی و فرش دستباف در مجلس شورای اسلامی تشکیل شود تا بتوان به این حوزه نگاه ویژه داشت.

رئیس فراکسیون فرش مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: انتظار می‌رود تعداد بیمه شدگان فرش دستباف در هر استان متناسب با ظرفیت در نظر گرفته شود تا بتوانیم در این راستا به استان‌های فعال در این حوزه کمک ویژه‌ای کنیم.

وقفچی در پایان سخنان خود با اشاره به اینکه باید در حوزه فرش دستباف تولیدمان بازار و صادرات محور باشد، افزود: باید شرایطی به وجود آید که میزان تولید بر اساس ظرفیت بازار و همچنین با نگاه صادرات محورانه باشد از سوی دیگر انتظار می‌رود هر استان بتواند با نام و برند خود محصولاتش را به بازار عرضه کند.

منبع:فارس

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =