احمد عدالت پور

مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات در شهرستان آران و بیدگل گفت: فرش دستباف برای صحن حضرت زهرا(س) درحرم امیرالمومنین(ع) توسط بانوان این شهرستان در حال بافت است.

احمدعدالت‌پور، در گفتگوی اختصاصی با پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران(عصرفرش)، گفت: ۲ هزار مترمربع از مجموع ۵ هزار مترمربع فرش برای صحن حضرت زهرا(س) در ۱۱ کارگاه شهرستان آران و بیدگل و کاشان با ۱۵۰ بافنده در حال بافت است.

به‌گفته‌وی،بافت  ۲ هزار مترمربع فرش دستباف تعهدشده در شهرستان آران و بیدگل در ۱۴۵ تخته بافته‌خواهدشد.

وی، با اشاره به ۵۰ دار قالی در۱۱ کارگاه فرش‌بافی صحن حضرت زهرا(س) در شهرستان آران و بیدگل گفت: ۹ کارگاه در شهر آران و بیدگل، یک کارگاه در شهر نوش‌آباد و یک کارگاه نیز در شهر کاشان وجود دارد.

به‌گفته‌وی، کارگاه‌های این شهرستان از ۱۱ به ۳۰ کارگاه و دارهای قالی از ۵۰ به ۱۴۵ دارقالی افزایش خواهدیافت.

مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات در شهرستان آران و بیدگل، درخواست ایجاد کارگاه فرش‌بافی صحن حضرت زهرا(س) در شهرابوزیدآباد را نیز خبرداد و گفت: این فرش دستبافت با کرک و ابریشم در ۲۲ رنگ و زمینه فیروزه‌ای بافته می‌شود.

عدالت‌پور، مشارکت خیرین و کمک‌های مردمی از طریق ستاد بازسازی عتبات عالیات را در بافت این فرش تاکیدکرد و گفت: ۵ هزار مترمربع فرش برای صحن حضرت زهرا(س) در ۳۸۵ تخته فرش ۱۳.۸۰ متری با نقش و نگار واحد و خاصی که توسط ستاد برای بافت همه فرش‌ها در اعتاب مقدسه طراحی شده‌است بافته می‌شود.

به‌گفته‌وی،ارزش مالی بافت ۵ هزار مترمربع فرش دستباف برای صحن حضرت زهرا(س) بیش از ۵ میلیارد تومان می‌شود که امیداست تا دو سال آینده کامل و تحویل عتبه علویه در نجف اشرف شود.

وی، در پایان اظهارداشت: ستاد بازسازی عتبات عالیات استان اصفهان پیگیراست تا ۳ هزار متر فاز دوم پروژه نیز دراین استان اجراشود.

خبرنگار:حرمت سادات متولی

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =