صنایع دستی کهکیلویه

معاون اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد از شناسایی۱۳ هزار هنرمند صنایع دستی در این استان خبر داد و گفت: این افراد با بازارهای جهانی و گمرک آشنایی ندارند.

پریسا راد در گفت‌وگو با خبرنگار در یاسوج اظهار داشت: نداشتن برند، بسته بندی نامناسب، استاندارد سازی، بازاریابی و تبلیغات، آشنا نبودن هنرمندان و صنعتگران استان با بازارهای جهانی و گمرک از عمده موانع و چالش‌های پیش روی صادرات صنایع دستی در استان است.

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه وبویراحمد افزود: همایش و کمپین شناسایی نقاط ضعف و قوت، معرفی توانمندی‌های داخلی و حمایت از تولید و هنرمندان و صنعتگران صنایع دستی استان روز سه شنبه در یاسوج برگزار شد.

راد ابراز کرد: تاکنون در ۳۰ رشته صنایع ‌دستی در این استان پروانه تولید صادر شده و سالانه نیز بیش از ۳۰۰ پروانه تولید صادر برای هنرمندان صنایع دستی در استان صادر می‌شود.

وی با بیان اینکه استان کهگیلویه و بویراحمد در زمینه تولیدات صنایع دستی قدمتی دیرینه دارد، عنوان کرد: احیای هنرهای منسوخ شده و رونق تولید در روستاها از مهم‎ترین برنامه‌های معاونت صنایع دستی است.

معاون صنایع دستی اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد گفت: اعطای تسهیلات ارزان‌قیمت به تولیدکنندگان، راه‎اندازی کارگاه‌‏های تولیدی صنایع دستی و اعطای گواهینامه معتبر صنایع دستی به هنرمندان از دیگر برنامه‌ها برای حمایت از هنرمندان این حوزه است.

راد تاکید کرد: در نظر داریم با برگزاری نمایشگاه‌ها و بازارچه‌های صنایع دستی و اعزام هنرمندان صنایع دستی به نمایشگاه‌های کشوری دست‌بافته‌های هنرمندان صنایع دستی این استان را به بازارهای داخلی و خارجی معرفی کنیم.

منبع:تسنیم

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =