تبریز2018

معاون صنایع‌ دستی مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی آذربایجان‌شرقی از آغاز برنامه ریزی ها برای برگزاری نمایشگاه بزرگ بین‌المللی صنایع دستی در تیر ماه سال آینده در تبریز در راستای برنامه های رویداد تبریز ۲۰۱۸ خبر داد.

فرشاد به‌آفرین روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ، افزود: قرار است نمایشگاه بین‌المللی صنایع ‌دستی از ۱۲ تا ۱۶ تیر ماه سال آینده به میزبانی تبریز برگزار شود و در این زمینه اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان از هم اکنون برنامه ریزی ها و مقدمات برپائی باشکوه این نمایشگاه را آغاز کرده است.
وی با اشاره به موضوع انتقال برگزاری نمایشگاه بین‌المللی فرش دستباف از تهران به تبریز، اظهار کرد: این امر در قالب برنامه های رویداد تبریز ۲۰۱۸ در سال آینده به احتمال زیاد قطعی خواهد شد.
به آفرین، ایجاد کارگروه اجرایی فرش دستباف برای رویداد تبریز پایتخت کشورهای اسلامی در سال ۲۰۱۸ را مورد اشاره قرار داد و گفت: از دو سال گذشته کارگروه‌های متعددی در رابطه با رویداد تبریز ۲۰۱۸ تشکیل و در حوزه استانی و ملی مصوباتی صورت گرفته و برنامه های متعددی برای تبریز ۲۰۱۸ در حوزه صنایع دستی تدارک دیده شده که امیدواریم این برنامه ها در موعد مقرر اجرایی شود.
وی با تاکید بر اینکه بخش دولتی به تنهایی قادر به انجام کارها و برنامه‌های رویداد تبریز ۲۰۱۸ نیست، افزود: اگر بخش خصوصی وارد عمل نشود نمی‌ توانیم موفقیتی را حاصل کنیم.
به آفرین، ایده بازدید گردشگران از کارگاه‌های قالیبافی را بسیار خوب دانست و یادآور شد: حتی تورهای گردشگری نیز چنین درخواستی برای معرفی کارگاه از ما داشتند اما باید لیست کارگاه‌های مناسب و قابل بازدید احصاء شود تا گردشگران علاقمند به بازدید از کارگاه های مذکور، به درستی هدایت شوند.
وی ادامه داد: تولید کنندگان و فروشندگان صنایع دستی باید در کنار هم رفع موانع کنند و این مشکلات اعم از مشکلات فرهنگی را حل کنند.
به گزارش ایرنا، شهر تبریز در اجلاس کارشناسان ارشد نهمین کنفرانس وزیران گردشگری کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اسلامی که دی ماه سال ۱۳۹۴ در شهر نیامی پایتخت جمهوری نیجر برگزار شد، به عنوان شهر نمونه گردشگری کشورهای اسلامی در سال ۲۰۱۸ انتخاب گردید و به این منظور ستادهای ملی و استانی در رابطه با این رویداد فرهنگی و گردشگری بین المللی تشکیل شده است.
آئین رسمی رویداد بین المللی تبریز ۲۰۱۸، سوم فروردین ماه ۱۳۹۷ با حضور رئیس جمهوری کشورمان و مقام های ارشد چند کشور اسلامی برگزار می شود.
آذربایجان شرقی جزو پنج استان برتر کشور در جذب گردشگر است و از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۳۰۰ هزار گردشگر خارجی وارد تبریز شده است. 

منبع:ایرنا

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =