آزلبار

نماینده دموتکس در ایران گفت: نمایشگاه دموتکس رویدادی تجاری بین‌المللی با حضور تولیدکنندگان فرش و کف‌پوش از بیش از ۵۹کشور دنیا و ۴۰ هزار بازدیدکننده تخصصی است.

خانم نارینه آزلبار، در گفتگوی اختصاصی با پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران(عصرفرش) گفت: امسال بیست و هشتمین دوره نمایشگاه دموتکس به‌عنوان رویدادی کلان در مقیاس جهانی با حضور ۱۵۰۰ مشارکت کننده از بیش از ۵۹ کشور دنیا به‌صورت متمرکز در یک مجموعه واحد است.
وی، گردهم آوردن پیشروان و صاحب نظران صنعت فرش و کفپوش را هدف از برگزاری نمایشگاه دموتکس تاکیدکرد و افزود: امکان رویارویی با بزرگان صنعت فرش و کفپوش در طول ۴ روز برگزاری نمایشگاه در مرکز نمایشگاهی هانوفر از مزیت‌های دموتکس است.
وی، شرکت در نمایشگاه دموتکس را فرصت مناسبی برای حضور شرکت‌کنندگان ایرانی و ملاقات با بهترین بازدید کنندگان بین المللی و متخصص از بیش از ۸۰ کشور دنیایادآورشد و گفت:این نمایشگاه فرصت صادرات تولیدات ملی ایرانی را به اقصی نقاط جهان میسر میکند.
به‌گفته‌وی، غرفه‌های فرش‌های ماشینی نمایشگاه دموتکس سال ۲۰۱۸ در سالن های ۵،۶و ۷ ، فرش های دستباف در سالن‌های ۲،۳و۴ و فرش های مدرن دستباف نیز در سالن ۸ جانمایی‌شده‌است.
نماینده انحصاری شرکت نمایشگاه‌های هانوفر و کلن در ایران،با اشاره به تغییرات زیادی از جمله ساختار سالن‌ها و محل غرفه‌ها در نمایشگاه دموتکس سال ۲۰۱۸ افزود:سالن ۹ به یک ایده جدید در نمایشگاه تحت عنوان unique universe خواهد پرداخت که برای جذب دکوراتورها و دکوراسیون تعبیه شده است.


خانم آزلبار، اختصاص سالن های ۱۱ ،۱۲ و ۱۳ را برای استقرار سایر ملزومات کفپوش ها و کفپوش های چوبی یادآورشد و گفت: با توجه به پر شدن تمامی فضاهای موجود در سالن های ۵،۶ و ۷ که عمدتا شرکت های ترک، ایرانی، هندی و بلژیکی هستند پیش بینی می شود این دوره خروجی بسیار مناسبی داشته باشد.
وی تصریح‌کرد: همچنین با توجه به اینکه داین دوره از برگزاری نمایشگاه لیست انتظاری بالغ بر چند هزار متر مربع فقط برای فرش ماشینی وجود داشت و متاسفانه فضای نمایشگاه برای در اختیار گذاشتن کافی نبود احتمال افزایشر سالن در دور های آینده نمایشگاه بسیار زیاد است.
به‌گفته‌وی، شرکت در نمایشگاه دموتکس را فرصت مناسبی برای حضور شرکت‌کنندگان ایرانی و ملاقات با بهترین بازدید کنندگان بین المللی و متخصص از بیش از ۸۰ کشور دنیا است که فرصت صادرات تولیدات ملی ایرانی را به اقصی نقاط جهان میسر میکند.


*دموتکس یک رویداد بین المللی بی سابقه

نماینده شرکت نمایشگاه هانوفر آلمان، دموتکس را یک رویداد بین المللی بی سابقه خاطرنشان‌کرد و به خبرنگار عصرفرش گفت: برگزاری این رویداد به گونه‌ای است که تمامی تجار می دانند در هفته سوم ژانویه باید منتظر برگزاری نمایشاه دموتکس باشند.
خانم آزلبار،  مجموع فضای غرفه‌ها را در نمایشگاه بیش از ۱۰۰ هزار متر مربع عنوان‌کرد و گفت:در حال حاضر فضای مفید اختصاص داده شده به ایران بالغ بر ۴ هزار متر مربع است که با احتساب شرکت های ایرانی اقدام از کشورهای دیگر این میزان به ۶ تا ۷ هزار متر مربع افزایش خواهد یافت.
وی، رتبه ششم ایران در دوره گذشته نمایشگاه (سال ۲۰۱۷) را خاطرنشان‌کرد و گفت: اگر شرکت های ایرانی که از کشورهایی غیر از ایران اقدام می کنند به شرکت‌کنندگان از  ایران اضافه شود این رتبه در رده سوم و یا چهارم قرارمی‌گیرد.
به‌گفته‌وی، مقام اول با فضای ۱۲ هزار متر مربع به کشور ترکیه و بعد از آن کشور بلژیک، هند، چین و هلند تعلق یافت.


*حضور ۳۰ شرکت فرش ماشینی ایرانی در دموتکس
مدیرعامل شرکت فوژان راهبران نامی نماینده انحصاری شرکت نمایشگاه‌های هانوفر و کلن در ایران، در پایان اظهارداشت:از حدود ۷ تا ۸ سال پیش تعداد شرکت‌کنندگان فرش ماشینی افزایش یافت و در حال حاضر به حدود ۳۰ شرکت رسیده است.

خبرنگار:حرمت سادات متولی

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =