یوسفیان

معاون فرماندار آران و بیدگل گفت: باتوجه به اینکه آران و بیدگل قطب تولید فرش ماشینی کشور است رشد رشته های علمی متناسب با این تولید میتواند مشکل بیکاری فارغ التحصیلان را رفع کند.

علی محمد یوسفیان پیش از ظهر چهارشنبه، در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان با اشاره به بیکاری ۳۰ درصدی فارغ التحصیلان دانشگاهی در آران و بیدگل اظهار داشت: یک از سیاست های دولت تدبیر و امید در بحث اشتغال، استقرار و استمرار توسعه بازار کار از طریق ایجاد زیرساخت ها و بهبود عملکرد و اقدامات حمایتی با بهبود فضای کسب و کار است که در نهایت باعث پایداری و توسعه اشتغال می شود.

وی افزود: این موضوع در اسناد بالادستی از جمله برنامه چشم انداز ۱۴۰۴، سیاست های کلی اشتغال و اقتصاد مقاومتی و نیز در بند «ت» ماده ۲ قانون برنامه ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و سیاسی کشور مورد تاکید قرار گرفته است و راهبردهای رسیدن به این هدف توسط دولت تهیه و به دستگاه های اجرایی ابلاغ شده است.

معاون فرماندار آران و بیدگل تصریح کرد:یکی از راهبردها، تهیه برنامه اشتغال فراگیر است که در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی با هدف ایجاد فرصت های شغلی جدید برای جوانان و فارغ التحصیلان دانشگاهی، ارتقای اشتغال پذیری و مهارت آموزی نیروی کار، حفظ و صیانت از اشتغال موجود کشور و کاهش عدم تعادل بازار کار به تصویب رسیده است.

وی تاکید کرد: ادارات شهرستان به لحاظ اهمیت موضوع اشتغال و بازار کار و تقویت فرهنگ کار و کارآفرینی و ارتقای مهارت آموزی دانش آموختگان با همکاری بین بخشی فرآیند اجرایی این برنامه را در شهرستان تسهیل کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =