دموتکس

نماینده دموتکس در ایران با تاکید بر اینکه فرش ماشینی و دستباف مورد توجه همیشگی تجار به محصولات ایرانی است گفت:نبود حمایت مالی دولت ایران از شرکت های تولیدکننده ایرانی برای حضور در دموتکس منجر به ارائه قیمت های رقابتی در مقایسه با محصولات ایرانی و یکی از چالش های اصلی دموتکس شده‌است.

خانم نارینه آزلبار، در گفتگوی اختصاصی با پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران(عصرفرش) با اشاره به اینکه شرکت‌های تولیدکننده ایرانی تمامی هزینه‌های غرفه‌گذاری را خودشان تقبل

می‌کنند و از طرف دولت ایران هیچگونه حمایت مالی نمی‌شوند گفت:هرچند این موضوع برای برگزار کننده نمایشگاه و شرکت ما به عنوان نماینده قابل تقدیر است اما در کشورهایی مثل هند و ترکیه شرکت‌ها جهت حضور در نمایشگاه حمایت فراوانی می شوند.

وی افزود:در ترکیه دولت ۵۰ درصد کل هزینه‌های غرفه‌گذاری را تقبل می‌کند یا در کشور هندوستان در صورت وجود پاویون کل هزینه های غرفه‌گذاری و حتی سفر را دولت تقبل می‌کند که این موضوع منجر به ارائهقیمت‌های رقابتی در مقایسه با محصولات ایرانی می شود و یکی از چالش های اصلی است.

به‌گفته‌وی، امیداست که شرکت‌های ایرانی از سوی دولت و یا وزارتخانه حمایت‌های مالی نیز دریافت کنند تا هرچه پر رونق‌تر در نمایشگاه‌های دموتکس و در مسیر صادرات محصول ملی، رونق تولید داخلی، افزایش صادرات، شکوفایی اقتصادی و در نهایت تحقق اقتصاد مقاومتی حضور داشته‌باشند.

همیشه نقش و رنگ ایرانی حتی در صنعت فرش ماشینی خیلی متفاوت از سایر کشور ها و بسیار متفاوت و با کیفیت در سطح جهانی ارائه می شود و فرش دستباف ایرانی نیز سالهاست که حرف اول را در سطح بین المللی این صنعت میزند و این سبب توجه همیشگی تجار به محصولات ایرانی است.

مدیرعامل شرکت فوژان راهبران نامی نماینده انحصاری شرکت نمایشگاه‌های هانوفر و کلن در ایران، اقدام به موقع برای قصد حضور شرکت‌های ایرانی در نمایشگاه را با برنامه‌ریزی از ماه‌ها قبل خواستارشد و گفت:آنها علاوه بر این موضوع و روزهای حضور خود در  غرفه‌های نمایشگاه  باید بازاریابی لازم را برای بازدیدکننده های بین المللی داشته باشند.

آزلبار، با تاکید بر اینکه به عنوان نماینده انحصاری نمایشگاه دموتکس در ایران همواره در کنار شرکت کنندگان ایرانی هستند گفت: هرگونه سوال یا مشاوره که نیاز باشد در اختیار آنها قرار می دهیم تا بتوانیم سبب حضور پر رنگ و موفق شرکت کنندگان ایرانی را در این نمایشگاه داشته‌باشیم.

وی، در پایان،تاکیدکرد: شرکت های ایرانی در صورتی که قصد حضور در هریک از رویداد های دموتکس در آلمان، شانگهای و یا ترکیه را داشته باشند می‌بایست  ۶ تا ۸ ماه پیش از شروع نمایشگاه به ما به عنوان نماینده نمایشگاه مراجعه کنند تا بتوانند برنامه ریزی دقیقی برای حضور خود فراهم کنند.

خبرنگار:حرمت سادات متولی

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =