فرش ترکیه

صادرات فرش منطقه جنوب شرقی آناتولی ترکیه سال گذشته با ۱۱.۹ درصد افزایش به میزان یک میلیارد و ۴۳۸ میلیون و ۲۹۴ هزار دلار رسید

صلاح الدین کاپلان رئیس اتحادیه صادرکنندگان فرش جنوب شرقی آناتولی ترکیه طی سخنانی در نشست این اتحادیه در شهر غازی‌عنتب گفت: صادرات سال گذشته ما با ۱۱.۹ درصد افزایش به یک میلیارد و ۴۳۸ میلیون و ۲۹۴ هزار دلار رسید.

وی همچنین اظهار داشت : هدف ما این است که جهان نیاز خود در زمینه فرش را از غازی عنتب تامین کند. ما متخصص تولید فرش های ماشینی هستیم. بهترین فرش های جهان در غازی عنتب تولید می شود.

فرشبافان ما با بافتن گلیم در دارهای تخته ای کارشان را آغاز کردند و امروزه با دستگاه های پیشرفته و مدرن به فعالیت خود خود ادامه می دهند.

سهم صادرات فرش ماشینی ۹۳.۲ درصد بوده است. فرش پرزدار با ۹۳ میلیون و ۶۳۳ هزار دلار در رده اول، فرش دستباف با ۲ میلیون ۲۲۱ هزار دلار در رده دوم و گلیم با یک میلیون ۲۷۴ هزار دلار در رده سوم صادرات این کالا قرار دارند

به کشورهای خاورمیانه بیشترین صادرات صورت گرفته است. در سال گذشته حدود ۵۹۶ میلیون و ۳۲۲ هزار دلار فرش به این کشورها فروخته شد. آمریکا اولین سهم صادرات فرش ترکیه را به خود اختصاص داده است. عربستان سعودی و عراق در رده های بعدی قرار دارند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =