فرش اردبیل

رئیس خوشه فرش استان در نشست کارگروه بهبود برند نقشه فرش دستباف اردبیل که در دانشگاه آزاد اردبیل برگزار شد با بیان اینکه دست اندرکاران فرش اردبیل در بِرَندسازی موفق نبوده اند، گفت: فرش اردبیل نیازمند مکتب خاص خود است.

نشست کارگروه بهبود برند نقشه فرش دستباف اردبیل با حضور جمعی از دست اندرکاران فرش در دانشگاه آزاد اردبیل برگزار شد.

اسحق رسولی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل و رئیس خوشه فرش استان در نشست کارگروه بهبود برند طرح و نقشه فرش دستباف اردبیل با بیان اینکه تنوع طرح و نقشه اردبیل زیاد است، گفت: فرش اردبیل در برندسازی موفق نبوده است.

وی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه فرش اردبیل تنها برای اهل فن شناخته شده است، گفت: عموم مردم نمی توانند فرش اردبیل را تشخیص دهند و به همین دلیل نیازمند مکتب خاصی است تا مردم فرش اردبیل را با سایر فرش ها تمییز دهند.

رئیس خوشه فرش استان نقش کارگروه طرح و بهبود نقشه فرش اردبیل را در این حوزه سنگین دانست و گفت: همه باید تلاش کنیم تا صنعت فرش اردبیل به جایگاه واقعی خود دست پیدا کند.

رسولی در ادامه سخنان خود به طرح های اصیل اردبیل اشاره کرد و گفت: طرح ماهی اردبیل، طرح جا افتاده ای است و ضرورت دارد با نوآوری و خلاقیت به یک مکتب خاص در این صنعت تبدیل شود.

وی تربیت نیرو در حوزه طراحی را نیاز اساسی  صنعت فرش استان عنوان کرد و گفت: برندسازی مستلزم سرمایه گذاری است چونکه طراح فرش با سفارش کار می کند.

رئیس خوشه فرش استان در پایان سخنان خود از اجرای پروژه مشترک دانشگاه آزاد اردبیل و شرکت شهرک های صنعتی در خصوص پروژه توسعه کسب و کار فرش دستباف استان خبر داد و گفت: یک طراح موفق در کنار تولید باید از دانش بازاریابی هم  برخوردار باشد تا بتواند در عرصه های مختلف این صنعت موفق عمل کند.

منبع:ابصارخبر

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =