تولایی

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کاشان، گفت: بزرگترین تشکل نساجی صنفی در کاشان؛ قطب فرش ماشینی ایران فعالیت دارد.

به‌گزارش پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران(عصرفرش)، محمود تولایی، درآیین تودیع مهندس محمدرضا آرین، رییس سابق اداره استاندارد کاشان و معارفه رییس جدید این اداره غلامحسین بخردی، دراتاق کاشان گفت: این تشکل با توانمندی فنی، قدمت ۲۵ ساله و حدود ۲۶۰عضو و رعایت استانداردهای تخصصی درتولید بزرگترین تشکل نساجی صنفی است.

وی با اشاره به اینکه ما نیاز به تولید کالای استاندارد در صنایع و حضور خوب در بازار جهانی داریم افزود:استانداردهای اجباری در الصاق برچسب استاندارد نیز اقدام بسیارخوبی در جلوگیری از تخلفات به‌عنوان مثال استفاده از نخ پلی‌استر به جای آکریلیک است.

به‌گفته‌وی، همه موارد را نمی‌توان از کارخانه کنترل کرد بلکه برخی موارد نیز مربوط با بازاراست که گاهی مواقع استاندارد باید اجناس و کالاهای کف بازار را هم رصد و تست کند.

تولایی، تصریح‌کرد: شهرستان کاشان توانمندی و پایگاه بسیار خوبی در حوزه فرش و گلاب دارد.

وی با تاکید بر اینکه استاندارد کالا عامل رونق صادرات و حضور در عرصه‌های جهانی است افزود: تشکل‌های خوبی در حوزه فرش وجوددارد.

رییس اتاق کاشان، استاندارد را جایگاه خوب و محل تعامل رسیدن سطح کیفی کار به سطح مطلوب در تولید دانست و گفت:حوزه کسب و کار نیازمند تخصص و متخصصین متعهدی است که در سایه آموزش و استانداردسازی می‌توانند علاوه بر رونق تولید و افزایش صادرات حضور در بازارهای جهانی رقابت را داشته‌باشند.

تولایی،رسیدن به سطح استانداردهای جهانی را که تکلیف می‌شود تاکیدکرد و گفت: البته قاعده‌هایی هم در استاندارد است که کالا با درخواست و سفارش مشتری تولیدشود.

به‌گفته‌وی، الزاما گران‌ترین کالا استاندارد نیست بلکه در حوزه جهانی بیشتر کالاهای متوسط ما صادرمی‌شود.

وی با اشاره به‌اینکه گاهی ممکن است بازار خرید و سطح سلیقه مشتری محصولی با قیمت پایین را درخواست‌کند افزود: ما نباید تولید را براساس این سفارش مشتری از مسیر استاندارد  خارج و جنس بی‌کیفیت تولید کنیم.

رییس اتاق رییس کمیسیون مالیات، کار و تامین اجتماعی اتاق ایران، اظهارامیدواری کرد: باوجوداینکه حال صنعت در کشورخوب نیست صنایع و واحدهای تولیدی منطقه شمال استان اصفهان در شهرستان‌های  کاشان، آران‌وبیدگل و نطنز استاندارد را یار همیشگی خود بدانند و پویاتر از گذشته شوند.

تولایی با تاکید بر اینکه اولویت استاندارد نخستین شرط لازم برای واحد تولیدی است گفت: بنگاه‌های تولیدی برای پویایی نیاز به استانداردبودن دارند تا بتوانند محصول خود را در یک دوره بلند و یک بازار مطمئن تضمین کنند.

وی، الزامات حوزه استاندارد بویژه در موارد استانداردهای اجباری را تاکیدکرد و گفت: ۴۵۰ پروانه و استاندارد در کاشان با حدود ۱۱۵ محصول است که آن هم جداگانه مجوز دارد.

به‌گفته‌وی، اداره استاندارد کاشان با نظارت بر ۴۵۰ صنعت حوزه وسیع و نظارت گسترده‌ای را پوشش می‌دهد.

به‌گزارش عصرفرش، تولایی، فعالیت آزمایشگاه‌های خوب این اداره را یادآورشد و گفت: ما نیازمند ارتقای این آزمایشگاه‌ها هستیم.

خبرنگار: حرمت سادات متولی

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =