معارفه استاندارد

مدیرکل استاندارد استان اصفهان گفت: فرش مشمول استاندارد اجباری نیست؛ برچسب نوع فرش مشمول استاندارد اجباری است.

به‌گزارش پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران(عصرفرش)، غلامحسین شفیعی، در آئین تودیع و معارفه رئیس اداره استاندارد کاشان، در اتاق بازرگانی کاشان با تاکید بر اینکه کاشان قطب فرش صنعتی کشوراست گفت: تاکنون ۷۰۰ واحد از حدود یک هزار واحد تولید کننده فرش ماشینی موفق به دریافت پروانه کاربرد استاندارد اجباری شده‌است.

وی، تصریح‌کرد: بسیاری از تولیدکنندگان فرش ماشینی در کاشان به دنبال دریافت استاندارد تشویقی این محصول بوده‌اند.

به‌گفته‌وی، ۴ هزار واحد از بیش از ۱۰ هزار واحد تولیدی صنعتی که در این استان فعالیت می کند زیر پوشش استاندارد است و مشمول استاندارد اجباری قرار دارد.

مدیرکل استاندارد استان اصفهان، خاطرنشان‌کرد:هم اکنون ۹۵ درصد از  ۴ هزار واحد تولیدی دارای پروانه کاربرد علامت استاندارد است.

شفیعی، همچنین از احراز نشدن شرایط 200 واحد تولیدی و پلمپ آن در سال جاری در استان اصفهان خبر داد و گفت: پلمپ این واحدها پس از احراز شرایط لازم بدون معرفی به دستگاه قضایی باز شده‌است.

وی، تصریح کرد: 50 واحد تولیدی صنعتی در این استان نیز که دارای شرایط احراز نبوده به دستگاه قضایی معرفی شده‌است.

به‌گفته‌وی، حدود 500 پروانه کاربرد استاندارد جدید در استان اصفهان در سال جاری صادر شده است.

به‌گزارش عصرفرش، شفیعی در پایان اظهارداشت: پروانه استاندارد تشویقی نیز برای بیش از 400 واحد در این استان که خودشان تمایل داشته‌اند صادر شده‌است.

آئین تودیع و معارفه رییس اداره استاندارد کاشان با تقدیر از خدمات مهندس محمدرضا آرین و معرفی غلامحسین بخردی به عنوان رئیس جدید این اداره امروز شنبه 14 بهمن در سالن اجتماعات اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کاشان برگزار شد.

خبرنگار:حرمت سادات متولی

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =