ناصرفغفوری

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: تمامی دارهای قالی این استان در راستای هویت بخشی به فرش زنجان، شناسنامه‌دار شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران (عصرفرش) ناصر فغفوری در نشست مطالبه گری دانشجویی با عنوان پرسمان پیشرفت در دانشگاه آزاد اسلامی بابیان مطلب فوق افزود: سه نقشه مختص استان زنجان نیز در مرکز ملی فرش ایران به ثبت رسیده است.

وی سهم اشتغال وزارت صنعت، معدن و تجارت این استان از کل اشتغال‌زایی پیش‌بینی‌شده طی سال جاری را برای ۴۵۰ هزار نفر تأکید کرد و افزود: ۲۰ هزار نفر از این تعداد ایجاد فرصت شغلی در فرش دستباف استان زنجان است.

به گفته وی، اشتغال ۶۴۰ نفر در حوزه فرش دستباف پیش‌بینی‌شده بود که طی ۱۰ ماهه امسال برای ۲۳۰ نفر محقق شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان، تصریح کرد: ۲ طرح بزرگ جی تی آی پارسیان و پویا ریس تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد که هر یک بیش از ۱۰۰ فرصت شغلی ایجاد می‌کند.

فغفوری در خصوص حمایت‌های صورت گرفته از صنعت فرش این استان اظهار داشت: طی پایش صورت گرفته تعداد بیمه‌شدگان فرش استان از ۲۴ هزار نفر به ۱۱ هزار نفر تقلیل یافت و هم‌اکنون فرش‌بافان واقعی استان شناسایی و تحت پوشش این بیمه قرار می‌گیرند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: ۱۰ هزار و ۶۴۵ فرصت شغلی جدید طی ۱۰ ماهه امسال، در این استان ایجاد یا از ادامه فعالیت آن‌ها صیانت شده است.

خبرنگار: حرمت سادات متولی

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =