اسحاق جهانگیری

بیست و نهمین نمایشگاه محصولات ملی صنایع‌دستی به‌ویژه فرش، گلیم و گبه با حضور معاون اول رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران گشایش یافت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران (عصر فرش) معاون اول رئیس‌جمهور در آیین افتتاح این نمایشگاه با اشاره به توانمندی‌های کشورمان در صنعت فرش خاطرنشان کرد: توانمندی بسیار بالایی در این صنعت فرش داریم که مقوله مستقلی از صنایع‌دستی با میزان بسیار بالا در اشتغال، تولید و صادرات این محصول است.

اسحاق جهانگیری، رشد قابل‌توجه میزان صادرات صنایع‌دستی کشور را در سال‌های اخیر تأکید کرد و افزود: حدود ۲۸۰ میلیون دلار میزان صادرات صنایع‌دستی کشور در ۹ ماهه امسال است.

وی با تأکید بر به نمایش گذاشتن مطلوب توانمندی‌های روستاییان در سومین نمایشگاه توانمندی‌های روستاییان و عشایر گفت: دستاوردهای خوبی به جهت فرهنگی و صنایع‌دستی در نمایشگاه عرضه‌شده است.

*استارتاپ‌های خوب جوانان تحصیل‌کرده روستایی برای بازاریابی محصولات

به گفته وی، استارتاپ‌هایی که جوانان تحصیل‌کرده روستایی با حمایت سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری و معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور درست کرده‌اند یکی از اقدامات خوب انجام‌شده تا از این طریق

افزون بر بازاریابی برای محصولات روستایی با استفاده از فناوری اطلاعات محصولات روستایی را در بازارهای بین‌المللی معرفی کنند.

*ایران ازنظر تنوع صنایع‌دستی و جهانی‌شدن آن جزو سه کشور برتر/ازنظر صادرات جزو ۳۰ کشور نخست

معاون اول رئیس‌جمهور بابیان اینکه ایران ازنظر تنوع صنایع‌دستی و جهانی‌شدن این صنایع جزو سه کشور برتر دنیاست افزود: اما در بخش صادرات محصولات این صنعت فاصله زیادی داریم و جزو ۳۰ کشور نخست در این حوزه هستیم.

جهانگیری، وجود فرصت توسعه زیاد در بخش گردشگری را خاطرنشان کرد و گفت: جذب گردشگران خارجی و داخلی ضروری است چراکه توسعه این بخش با اشتغال‌زایی فراوانی همراه خواهد بود و به اقتصاد کشور رونق خواهد داد.

*ساعات بازدید نمایشگاه از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۷ بعدازظهر در سالن‌های ۵ و ۱۳ نمایشگاه بین‌المللی تهران تا 18 اسفندماه

علاقه‌مندان برای بازدید از بیست و نهمین نمایشگاه ملی صنایع‌دستی می‌توانند از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۷ بعدازظهر به سالن‌های ۵ و ۱۳ نمایشگاه بین‌المللی تهران مراجعه کنند.

آیین افتتاح بیست و نهمین نمایشگاه محصولات ملی صنایع‌دستی با حضور معاون اول رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری درزمینهٔ های مختلف گلیم، گبه، شیشه، سفال، زیورآلات سنتی، فرش، حصیربافی و دیگر صنایع‌دستی در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار شد.

رونمایی از پرتال جامع گردشگری ایران و اپلیکیشن نظارت بر خدمات سفر با حضور معاون اول رئیس‌جمهوری از برنامه‌های این آیین بود.

شایان‌ذکر است: بیست و نهمین نمایشگاه ملی صنایع‌دستی به مناسبت عید نوروز این نمایشگاه با شعار «من صنایع دستی عیدی می‌دهم» با ۹۰ غرفه و حضور هنرمندان صنایع‌دستی از ۳۱ استان کشور  از پانزدهم تا هجدهم اسفند در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران دایر است.

غرفه مد ایرانی با ارائه انواع پارچه‌های ایرانی و پوشاک طرح ایرانی و خانه ایرانی با چیدمان وسایل خانه از بخش‌های دیگر این نمایشگاه است.

خبرنگار: حرمت سادات متولی

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =