افسانه محرابی

مدیرکل دفتر صنایع نساجی و پوشاک وزارت صنعت معدن و تجارت گفت: ارتباط صنعت و دانشگاه از طریق کاربردی کردن تحقیقات و پژوهشها و پایان‌نامه‌های دانشگاهی یکی از راهکارهای علمی افزایش کیفیت و بازار فروش کالاها در صنعت نساجی و رونق آن به‌ویژه در مبارزه با قاچاق در این صنعت است.

افسانه محرابی، در حاشیه آیین گشایش ، هشتمین نمایشگاه تخصصی فرش ماشینی، موکت و کف‌پوش اصفهان در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار اعزامی از پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران(عصرفرش) به این نمایشگاه افزود: از زمانی که وی این مسئولیت را در وزارتخانه متقبل شده است مبحث کاربردی کردن پایان‌نامه‌های دانشجویی و تحقیقات مرتبط با صنعت نساجی در دانشگاه‌ها را با جدیت تمام پیگیری کرده و اقداماتی برای اجرایی شدن آن در حال انجام دارد.

وی، با تأکید بر اینکه سال‌هاست که بیشتر پایان‌نامه‌ها، مقاله‌ها و تحقیقات دانشجویان در کتابخانه‌های دانشگاه‌ها بایگانی‌شده یا در حد مقاله ISI نمایه شده است گفت: ارتباطاتی با دانشگاه امیرکبیر ،صنعتی اصفهان و دانشگاه آزاد اسلامی برقرارشده است که حداقل همه پایان‌نامه‌ها و مقاله‌های انجام‌شده در صنعت نساجی درراستای کاربردی شدن این صنعت تدوین وعملیاتی شود.

به گفته وی، مشکلاتی را که این صنعت با آن درگیر است دانشجویان در قالب تحقیقات و پایان‌نامه‌های خود بررسی و راهکاری برای رفع آن ارائه کنند تا علاوه بر موفقیت این صنعت صنعتگران آن را در مسیر صحیح تولید و عرضه کمک، مدیریت و هدایت کنند.

مدیرکل دفتر صنایع نساجی و پوشاک وزارت صنعت معدن و تجارت با تأکید بر اینکه در حال حاضر شرایط ویژه‌ای داریم و پتانسیل و توان خوبی را در کشور می‌بینم گفت: واحدهای بسیار خوبی با توان بسیار بالایی موجوداست که اگرچه مشکلاتی به‌حق هم دارند ولی با مدیریت در مباحث مالی بازرگانی، تولید و آموزش نیروی انسانی و بالا بردن بهره وری می توانند اوضاع را بهبود بخشند.

مهندس محرابی، در گفتگو با عصرفرش، مدیریت در مباحث مالی، تولید و آموزش نیروی انسانی را بسیار تأثیرگذار در کاهش مشکلات و بهبود اوضاع صنعتگر و تولیدکننده دانست و گفت: اگر ما بتوانیم به‌درستی و به‌جا عمل کنیم حرفی برای گفتن در این بازار خواهیم داشت.

«ادامه این گزارش را در گزارش سوم بخوانید»

خبرنگار: حرمت سادات متولی

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =