ابلاغ قانون حمایتی

تکلیف دولت به اجرای قانون بیمه اجتماعی قالیبافان و شاغلان صنایع‌دستی و نیز اینکه عدم حضور در ساعت معین در محل کار نمی‌تواند مبنای قطع بیمه قالیبافان باشد ازجمله بندهای قانون حمایت از هنرمندان صنایع‌دستی است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران(عصرفرش) به نقل از روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران، قانون حمایت از هنرمندان، استادکاران و فعالان صنایع‌دستی از سوی رئیس‌جمهور برای اجرا به نهادهای مرتبط ابلاغ شد.

حسن روحانی در نامه‌ای به وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، «قانون حمایت از هنرمندان، استادکاران و فعالان صنایع‌دستی» را که در جلسه علنی بیست و ششم دی‌ماه ۹۶ در مجلس شورای اسلامی تصویب و در تاریخ ۱۸ بهمن ۹۶ به تائید شورای نگهبان رسیده بود برای اجرا ابلاغ کرد.

گفتنی است با پیگیری‌های مستمر وزارت صنعت، معدن و تجارت (مرکز ملی فرش ایران)، دربندهای متعددی از این طرح که به قانون تبدیل شد، به فرش دستباف نیز توجه شده است و برای اجرایی شدن آن باید آیین‌نامه ظرف مدت شش ماه پس از ابلاغ، توسط سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری و وزارت صنعت، معدن و تجارت تهیه و به تصویب هیئت‌وزیران برسد.

تکلیف دولت به اجرای قانون بیمه اجتماعی قالیبافان و شاغلان صنایع‌دستی و نیز اینکه عدم حضور در ساعت معین در محل کار نمی‌تواند مبنای قطع بیمه قالیبافان قرار گیرد ازجمله بندهای این قانون است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =