واردات

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران گفت: سال گذشته ۶۳ هزار نوع واردات کالاهایی که در کشور ما موردنیاز نیست ازجمله پتو،‌ فرش دستبافت، کراوات، توتون تنباکو، سیگار برگ، لیوان‌های گیلاس، رل نخ سیگار و. واردشده است.

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران با اعلام اینکه باید از واردات بی‌رویه پرهیز و از تولیدکنندگان داخلی حمایت کنیم، گفت: سال گذشته ۱۶۰ تن کود انسانی و ده‌ها مورد دیگر وارد کرده‌ایم، این صحبت‌ها را به جهت دفاع از لشگر شکست‌خورده‌ای به نام صنعت زدیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران(عصرفرش) به نقل از تسنیم، سید عبدالوهاب سهل‌آبادی رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران در مراسم پانزدهمین جشنواره تولید ملی- افتخار ملی، گفت: سال گذشته ۱۶۰ تن کود انسانی را از ترکیه وارد و ده‌ها مورد پتو به ارزش میلیون‌ها دلار وارد کردیم.

وی با توجه به تکذیب خبر واردات کود انسانی، در مورد مستندات در این رابطه گفت: سال گذشته ۶۳ هزار نوع واردات داشتیم، تأکید من بر واردات کالاهایی بود که در کشور ما موردنیاز نیست و بحث تنها موضوع واردات کود انسانی نیست بلکه ده‌ها مورد واردشده دیگر ازجمله پتو،‌ فرش دستبافت، کراوات، توتون تنباکو، سیگار برگ، لیوان‌های گیلاس، رل نخ سیگار و .. نیز بوده است.

سهل‌آبادی گفت: هدف از صحبت‌ها این بود تا کالاهایی که در داخل کشور تولید می‌شوند را وارد نکنیم و در بین صحبت‌ها گفتم گل‌ولای فاضلاب نیز واردشده است، اسناد و شماره تعرفه‌ واردات آن نیز موجود است اما در پاسخ گفتند که واردات پسماند صنعتی بوده درحالی‌که پسماند صنعتی در سال ۹۵ وارد نشده است و همان گل‌ولای فاضلاب با مقدار عددی بیش از صد و هشتاد تن بوده است.

وی افزود: موضوع واردات کالاهای غیرضروری را به جهت اصلاح امور اعلام کردیم اما دوستان تکذیب کردند و این صحبت‌ها را برای دفاع از لشگر شکست‌خورده‌ای به نام صنعت زدیم.

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران بیان داشت: در حال حاضر صنعت نساجی کشور حال‌وروز خوبی را نمی‌گذارند و ظرفیت واردکردن پتو به‌صورت رسمی به داخل کشور را ندارد.

سهل‌آبادی تأکید کرد: در سال ۹۵ گل‌ولای فاضلاب را از ترکیه و به مقدار بیش از ۱۸۰ تن وارد کردیم و مستند است مگر گل‌ولای فاضلاب چیست، اگر نگاهی به کتاب مقررات صادرت و واردات ۱۳۹۶ بیندازید مشاهده می‌شود که عبارت لاتین گل‌ولای فاضلاب " SEWAGE SLUDGE" به معنای لجن فاضلاب شهری است.

صحبت‌های آن روز سهل‌آبادی و بیان واردات ۱۶۰ تن کود انسانی از ترکیه که در خبرگزاری صداوسیما هم منتشر شد با واکنش‌های متعددی از سوی مردم روبه‌رو شد. وزارت صنعت هم در همین ارتباط ضمن تکذیب واردات این قلم کالا اعلام کرد که "سازمان توسعه تجارت به‌عنوان مسئول ثبت سفارش کالا طی سالهای ۹۵ و ۹۶ هیچ‌گونه ثبت سفارش واردات برای این ردیف تعرفه نداشته است".

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =