زنجان

مدیر اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: صادرات فرش دستباف در یازده ماهه امسال با افزایش ۸.۵ درصدی به ۱۱میلیون و ۴۹۵ هزار دلار رسیده که نشان از افزایش ۹۱۰ هزار دلاری نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران(عصرفرش) به نقل از ایسناخبرگزاری دانشجویان ایران (نمایندگی زنجان)  «سیدمحسن جعفری» گفت: میزان صادرات فرش دستباف با مبدا تولید استان زنجان در بهمن ماه امسال برابر با یک میلیون و ۲۶۹ هزار دلار بوده و نیز ارزش ریالی صادرات فرش دستباف به۳۴۶ میلیارد ریال رسیده است.

این مسئول ادامه داد: در ۱۱ ماهه امسال صادرات فرش دستباف با افزایش ۸.۵ درصدی به ۱۱میلیون و ۴۹۵ هزار دلار رسیده که نشان از افزایش ۹۱۰ هزار دلاری نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل دارد.

جعفری خاطرنشان کرد: دو نوع فرش‌های پشمی و ابریشمی در استان زنجان تولید می‌شود و هم‌اکنون کشورهای حاشیه خلیج‌فارس، کانادا، ایتالیا، آفریقای جنوبی و برزیل از جمله مشتریان و کشورهای هدف صادرات فرش پشمی با مبدأ تولید استان به‌شمار می‌روند.

مدیر اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان تصریح کرد: کشورهای ژاپن، روسیه و چین نیز مقصد صادرات فرش‌های ابریشمی با مبدأ ‌تولید استان زنجان محسوب می‌شوند و میزان صادرات هدف‌گذاری شده در این حوزه برای امسال ۱۲ میلیون دلار است.

وی با اشاره به پتانسیل استان در تولید فرش دستباف، تصریح کرد: استان پتانسیل زیادی را در زمینه تولید فرش دستباف دارد، اما بازاریابی و شناسایی مشتری مستمر بسیار مهم است که باید مورد توجه قرار گیرد و افزایش مشتری دائمی و مستمر فرش دستباف استان زنجان، می‌تواند سبب استفاده از پتانسیل‌های فرش استان شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =