فرش چهارمحال بختیاری

مسئول نمایندگی آستان قدس رضوی در چهارمحال وبختیاری گفت: ما می‌توانیم با طراحی دستگاه‌های نخ ریسی در حوزه صنایع دستی و فرش و رفع مشکلات این حوزه از جمله تولید نخ و رنگ و ایجاد اشتغال توانمندسازی ایجادکنیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران(عصرفرش)  مرتضی سجادی، با اشاره به توانمندسازی افراد در منطقه شلیل گفت: نوع نگاه آستان این است که مردم را توانمند کنیم بنابراین ما باید این فرهنگ را ایجاد کنیم که افراد خودشان به سمت کار بروند نه اینکه ما برای مردم کار و شغل ایجاد کنیم و مردم را عادت دهیم به اینکه بدانند توانمند هستند.

وی افزود: در منطقه شلیل توانمندسازی در حوزه صنایع دستی و فرش می‌تواند موثر باشد اما یکی از مشکلات این افراد در حوزه فرش تولید نخ و رنگ است که از مواد صنعتی استفاده می‌کنند اما ما می‌توانیم دستگاه‌هایی طراحی کنیم که از پشم دام‌هایشان نخ ریسی را انجام دهند و سبب ایجاد اشتغال در این منطقه شود بنابراین آستان قدس و خادم یاران قصد دارند این افراد را با استفاده از امکانات خود توانمند کنند.

سجادی، بزرگترین معضل استان چهارمحال وبختیاری را بیکاری و اشتغال عنوان کرد و افزود: متاسفانه براساس آمار روز به روز بر تعداد بیکاران استان افزوده می‌شود که یکی از دلایل افزایش نرخ بیکاری استان می‌تواند کمبود آب باشد چرا که با توجه به اینکه استان ما یک استانی است که بیشتر فعالیت‌های کشاورزی و دامداری در آن انجام می‌شود آب می‌تواند نقش موثری در این زمینه داشته باشد و استان را به سمت اشتغال منفی سوق می‌دهد بنابراین ما و دولتی‌ها باید دست به دست هم دهیم تا بتوانیم یک راه ارتباطی در رابطه با کمک به مردم در حوزه اشتغالزایی داشته باشیم.

سجادی خاطرنشان کرد: آستان قدس رضوی یک کار جدیدی را انجام می‌دهد که این نیاز به توصیه‌هایی دارد و باید دست به دست هم دهیم تا بتوانیم از برند امام رضا(ع) که یک برکت و نعمت برای نظام است استفاده کنیم بنابراین از همه مردم و رسانه‌ها درخواست دارم کمک کنند تا بتوانیم یک حرکت موثر انجام دهیم.

وی گفت: در منطقه شلیل آستان قدس محدودیتی ندارد اما باید این افراد طرح‌هایشان را ارائه و بعد از بررسی‌های انجام شده کسی که بتواند اشتغال پایداری را ایجاد کند می‌تواند از تسهیلات استفاده کند.

مسئول نمایندگی آستان قدس رضوی در چهارمحال وبختیاری با بیان اینکه بعد از شلیل مناطق مورد هدف مشخص اما به تصویب نرسیده است، خاطرنشان کرد: کارهایی که در مناطق مورد هدف انجام می‌شود بعد از ۳ سال که برنامه‌هایمان در منطقه به اتمام رسید نقاط ضعف و قوت مورد ارزیابی و مطالعاتی در این خصوص انجام می‌شود که نقاط ضعفی که داشته‌ایم را برطرف و نقاط قوتمان را تقویت کنیم و با یک چشم انداز وارد برنامه‌های بعدی شویم.

شایان ذکر است: این خبر با استفاده از بخشی از گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرکرد با تیتر« وقفی به نام امام رضا(ع) در چهارمحال و بختیاری ثبت نشده است» تنظیم شده است که ساعت ۱۰:۴۴ صبح امروز ۱۹ اسفند در صفحه استان های تسنیم منتشرشد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =