افسانه محرابی

مدیرکل دفتر صنایع نساجی و پوشاک وزارت صنعت معدن و تجارت گفت: تهیه بسته حمایتی صنعت نساجی برای تولید ۵۱۰ هزار تن پوشاک ازنظر بازسازی و نوسازی و سایر موارد تهیه‌شده است.

افسانه محرابی، در حاشیه آیین گشایش و هشتمین نمایشگاه تخصصی فرش ماشینی، موکت و کف‌پوش اصفهان در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار اعزامی از پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران (عصرفرش) به این نمایشگاه افزود: یک پکیج کلی در این بسته حمایتی تهیه و به وزیر محترم ارائه شده است تا ان شاءالله بتواند از هیئت دولت مصوبه بگیرد.

به گفته وی، در این بسته بحث مالیات بر ارزش‌افزوده و مشوق‌های کارفرمایی در قالب یک امتیاز برای کم شدن حق بیمه کارفرما و کارگر پیشنهاد داده‌شده است که اگر تاییدشود و این مصوبه به مجلس برود درواقع کمک بزرگی به رونق این صنعت خواهد شد.

وی، بالا بردن کیفیت و پایین آوردن قیمت تمام‌شده را اصلی ترین راهکار در شرایط کنونی در برخورد با قاچاق این صنعت دانست و گفت: کل آیتم‌های استفاده از مواد اولیه مرغوب، فنّاوری، بحث مالیات بر ارزش‌افزوده، مشکلات تأمین اجتماعی، محیط‌زیست، شهرداری و کم شدن نرخ بهره بانکی و بقیه موانع و مشکلات در این بسته دیده شده است.

مدیرکل دفتر صنایع نساجی و پوشاک وزارت صنعت معدن و تجارت، تصریح کرد: فقط دو مشکل تأمین اجتماعی و مالیات در آن مطرح‌شده است تا اولویت های بعدی در مراحل دیگر مطرح ، بررسی و پیگیری شود.

برای مطالعه گزارش های اول و دوم روی کلمات «اول و دوم» کلیک کنید

خبرنگار: حرمت سادات متولی

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =