کنفرانس ملی نساجی

مدیرکل دفتر صنایع نساجی و پوشاک وزارت صنعت معدن و تجارت از برگزاری کنفرانس ملی مهندسی نساجی ایران که فرش و کفپوشهای ماشینی یکی از محورهای آن است در دانشگاه گیلان خبر داد.

مهندس افسانه محرابی، در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران (عصرفرش) افزود: این کنفرانس ملی در قالب دوسالانه از ۱۹ تا ۲۰ اردیبهشت‌ماه سال آینده در دانشگاه گیلان برگزار می‌شود.

وی، با اشاره به برگزاری کارگاه‌های جنبی با حضور فعالان صنعت نساجی در حاشیه این کنفرانس ملی گفت: ارتباط و تعامل مؤثر و سازنده به شکل کارگاهی با فعالان بخش صنعت از دیگر اهداف برگزاری این کنفرانس است.

به‌گفته‌وی، یازدهمین کنفرانس ملی مهندسی نساجی ایران بزرگ‌ترین رویداد علمی مهندسی نساجی کشوراست که در سطح چهار دانشگاه برجسته امیرکبیر، صنعتی اصفهان، دانشگاه یزد و گیلان هر دو سال یک‌بار اتفاق می‌افتد.

مدیرکل دفتر صنایع نساجی و پوشاک وزارت صنعت معدن و تجارت، با اشاره به اینکه انجمن علوم و فناوری مهندسی نساجی ایران متولی و سیاست‌گذار برگزاری دوره های مختلف دوسالانه کنفرانس ملی مهندسی نساجی ایران به میزبانی یکی از دانشگاه های یادشده است اظهارداشت: هدف از برگزاری این کنفرانس ایجاد فضایی صمیمانه برای تبادل جدیدترین اطلاعات، پژوهش‌ها و تجربیات متخصصان بخش دانشگاه و صنعت درزمینهٔ مهندسی نساجی است.

مهندس محرابی، اظهارداشت: محورهای کنفرانس شامل پلیمر، الیاف و مواد پیشرفته، فناوری نساجی، رنگرزی، چاپ و تکمیل، علوم رنگ، صنعت پوشاک، مد و طراحی، منسوجات فنی، نانوفناوری و زیست‌فناوری، فرش، منسوجات بی بافت، کفپوشهای ماشینی و چرم، انرژی و محیط‌زیست، مدیریت، کارآفرینی و توسعه کسب‌وکار و ابریشم و صنایع وابسته است.

یازدهمین کنفرانس ملی مهندسی نساجی ایران با شعار کارآفرینی و توسعه کسب و کار و حمایت سیویلیکا از ۱۹ تا ۲۰ اردیبهشت‌ماه سال آینده در دانشگاه گیلان برگزار می‌شود.

خبرنگار: حرمت سادات متولی

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =