برگزاری همایش «توسعه صادرات فرش ماشینی، چالش‌ها و فرصت‌ها»

صبح امروز در تاریخ ۲ آبان ماه ۱۳۹۸، همایش «توسعه صادرات فرش ماشینی، چالش‌ها و فرصت‌ها» در اتاق بازرگانی کاشان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران(عصرفرش)، جناب اقای تولایی، در این همایش پس از تقدیر و تشکر از حضور پررنگ مسئولین و تولید کنندگان، به گفتگو راجع به مشکلات تولید کنندگان فرش از جمله گمرک و درخواست شرکت های تولیدی فرش ماشینی خطاب به جناب آقای زادبوم پرداخت.

حمیدرضاآملی مدیر امور نمایشگاه های داخلی، در سخنرانی خود به میزان اهمیت همکاری دانشگاه ها و صنعت اشاره کرد و اظهار کرد: دانشگاه ها وصنعت حلقه اتصال هم هستند و باید باهم همکاری کنند.
وی اظهارکرد: تولید کنندگان و صنعتگران با برگزاری نمایشگاه میتوانند از حالت بومی و داخلی به یک صادرکننده نمونه تبدیل شوند.

رییس سازمان توسعه تجارت ایران نیز در ادامه صحبت ها اظهار کرد : در بخش صادرات بر اساس بند ۱۰ اقتصاد مقاومتی باید برای ارزش افزوده بیشتر ارزش قائل شده و به طور هدفمند حمایت کنیم و با این تعریف یکی از کالاهایی که توانسته در جمهوری اسلامی ایران خوب رشد کند، صنعت فرش ماشینی است.

وی اضافه کرد: از الیاف و نخ گرفته تا طراحی و ماشین‌الات نشان می‌دهد که این صنعتی است با ظرفیت ایجاد اشتغال و ارزش افزوده بالا که در کنار پیشینه دیرینه ایران در زمینه فرش دستباف، می‌توانیم با تلفیق طرح‌ها، رنگ‌ها و نقش‌ها آن را به عنوان صنعت کامل ایرانی در جهان ثبت کنیم. زادبوم تصریح کرد: در مجموع در بخش فرش هنوز سهم ایران زیاد نیست و برخی کشورها در این زمینه پیشی گرفتند که با حمایت بهتر تلاش داریم تا درصد بیشتری از بازارهای جهانی را به خود اختصاص دهیم.

قرار بود استاندار اصفهان و سرکار خانم محرابی هم یکی از سخنرانان این همایش باشند که خبری از حضور آنها نشد.

خبرنگارپایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران-سارا حسینی

برچسب‌ها